Freedrain ECOLAB - Udrażnianie i odtłuszczanie rur kanalizacyjnych

9013550
Biologiczny produkt przeznaczony do udrażniania i odtłuszczania rur kanalizacyjnych.
Cena
777,40 zł 632,03 zł
ECOLAB

Freedrain to biologiczny środek chemiczny przeznaczony do regularnego czyszczenia i odtłuszczania rur kanalizacyjnych. Freedrain jest produktem aktywnym biologicznie o specjalnej formule w skład której wchodzą szczepy bakterii, specjalnie wyselekcjonowane pod kątem zdolności rozpuszczania tłuszczu., zapobiegania powtórnemu powstawaniu osadów, a także gwarantujące odpowiednią pracę odstojnika tłuszczu. Pozostawia przyjemny i długotrwały zapach cytrusowy

Typy enzymów wytwarzanych przez mikroorganizmy zawarte w produkcie Freedrain: 

  • Lipazy - rozkładają tłuszcze zawarte w maśle, olejach, tłuszczach mięsnych.
  • Amylazy - rozkładają węglowodany zawarte w ziemniakach, chlebie, ciastach, ryżu, makaronach.
  • Proteazy - rozkładają białka zawarte w mięsie i wyrobach mlecznych. 
  • Celulazy - rozbijają celulozę zawartą we wszystkich owocach i warzywach. 

Freedrain zawiera także niewielkie ilości wolnych enzymów i związków powierzchniowo czynnych. Składniki te inicjują proces rozkładu, podczas gdy bakterie adaptują się do środowiska i produkują własne enzymy. 

Zastosowanie:

Produkt doskonale nadaje się do czyszczenia i udrażniania przepełnionych i wydzielających nieprzyjemny zapach odstojników tłuszczu, kuchennych studzienek kanalizacyjnych oraz przyblokowanych odpływów zlewozmywaków. Produkt ten może być również stosowany do udrażniania przyblokowanych odpływów wanien i pryszniców. 

Dozowanie: 

Produkty należy dozować, jak najbliżej odstojnika tłuszczu. W przypadku dozowania automatycznego należy upewnić się, że produkt nie jest podłączony bezpośrednio do studzienki kontrolnej lub zagięcia kanalizacji pod kątem 180 stopni. W przypadku podłączenia dozownika w sporej odległości od odstojnika tłuszczu należy zapewnić większy przepływ wody w momencie dozowania środka. Dozowanie powinno się odbywać, kiedy w kuchni panuje mały ruch. Ze względu na biologiczny charakter środka należy również unikać w momencie dozowania środka wyskokich temperatur i zmiany środowiska pH.

Wartość pH: 7,0
Więcej informacji
Producent ECOLAB
Rekomendowane miejsce stosowania Biuro, Hotel i pensjonat, Kuchnia i gastronomia
Litraż 10 litrów