Impregnacja podłóg: czyszczenie i konserwacja | Cristallo, Inoxol, Pramolit

Impregnaty do podłóg możemy podzielić na kilka kategorii w zależności od powierzchni na której są aplikowane jak i sposobu ich nakładania.Najczęściej używa się impregnatów do powierzchni twardych, takich jak lastriko,  kamień naturalny i sztuczny, marmur, płytka gresowa i inne powierzchnie ceramiczne. Niewątpliwą zaletą impregnatów jest ich wnikanie w strukturę powierzchni, zamykanie mikroporów, uniemożliwiając wnikanie brudu, a umożliwiając zarazem oddychanie powierzchni. Ważną cechą jest to, że powierzchnia staje się hydrofobowa, a impregnat, który w nią wniknął nie zmienia jej wyglądu. Kolejną kategorią są preparaty, które po nałożeniu tworzą warstwę zewnętrzną, chroniącą – podobnie jak w przypadku impregnatów – przed zabrudzeniami. Preparaty te spotkamy zarówno w przypadku powierzchni poziomych jak i elewacji budynków. Na szczególną uwagę zasługuje preparat do krystalizacji Marmuru –  Cristallo Dzięki jego zastosowaniu, zniszczonym, porysowanym, zmatowionym, powierzchniom marmurowym w bardzo prosty sposób możemy przywrócić dawny połysk. Dodatkową zaletą zastosowania impregnatu jest wytrącenie w trakcie procesu węgliku wapnia, który wyjątkowo utwardza powierzchnie z kamienia wapiennego chroniąc go przed dalszą degradacją.

Zapraszamy do zakupów!

Impregnaty do podłóg możemy podzielić na kilka kategorii w zależności od powierzchni, na której są aplikowane, jak i sposobu ich nakładania. Najczęściej używa się impregnatów do powierzchni twardych, takich jak lastriko, kamień naturalny i sztuczny, marmur, płytka gresowa i inne powierzchnie ceramiczne. Niewątpliwą zaletą impregnatów jest ich wnikanie w strukturę powierzchni i zamykanie mikroporów. Uniemożliwia to osiadanie brudu, a jednocześnie zapewnia powierzchni oddychanie. Rozprowadzany impregnat nadaje powierzchni właściwości hydrofobowe, nie wpływając na jej wygląd.

Oferta impregnatów do podłóg

W asortymencie naszego sklepu znajdziecie Państwo szeroki wybór impregnatów do różnego rodzaju podłóg. Proponowane przez nas substancje pozwalają zabezpieczyć m.in. powierzchnie wykonane z PCV, aluminium, betonu, żywicy, gumy czy nawet stali szlachetnej. Do pielęgnacji powierzchni drewnianych polecamy natomiast oleje do podłóg SNEKKAR. Odpowiednio dobrany preparat pozwala na skuteczne zabezpieczeniemateriału przed wilgocią i zabrudzeniami.

W ofercie dostępne są także substancje przeznaczone do gruntowania, np. preparat pod graffiti, który nadaje powierzchni właściwości hydrofobowe i oleofobowe. Oferujmy także preparaty do odnawiania podłóg, które pozwalają na uzupełnienie podłogi zabezpieczonej warstwą polimerową.

Impregnaty do marmuru i wapienia

Inną kategorią są preparaty, które po nałożeniu tworzą warstwę zewnętrzną, chroniącą przed zabrudzeniami. Preparaty te spotkamy zarówno w przypadku powierzchni poziomych, jak i elewacji budynków. Na szczególną uwagę zasługuje preparat do krystalizacji marmuru –  Cristallo. Dzięki jego zastosowaniu, zniszczonym, porysowanym, zmatowionym powierzchniom marmurowym w bardzo prosty sposób możemy przywrócić dawny połysk. Dodatkową zaletą zastosowania impregnatu jest wytrącenie w trakcie procesu węgliku wapnia, który wyjątkowo utwardza powierzchnię kamienia wapiennego, chroniąc go przed dalszą degradacją.

Zapraszamy do zakupów!

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 24

Ustaw kierunek malejący
na stronę