Poradnik

 1. Jak pozbyć się kamienia ze zmywarki?

  zmywarka

  Zmywarka to urządzenie, które zdecydowanie ułatwia i usprawnia pracę w kuchni przy zmywaniu naczyń, pozwalając przy tym oszczędzić czas, wysiłek, a także wodę. Współcześnie możemy wybierać spomiędzy różnych modeli, wyposażonych w szereg zaawansowanych funkcji, działających wydajnie i energooszczędnie. Jest to jednak sprzęt, który w wyniku codziennej eksploatacji narażony jest na różnorodne zanieczyszczenia wpływające na jego sprawność. Mowa tutaj nie tylko o zabrudzeniach pochodzących z resztek jedzenia, ale również osadach kamienia z twardej wody. Jest to jeden z podstawowych czynników, który wpływa negatywnie na sprawność zmywarek. Jak skutecznie pozbyć się kamienia?

  Czytaj dalej »
 2. Jak doczyścić mocne zabrudzenia na grillu?

  czyszczenie grilla

  >Potrawy z grilla charakteryzują się wyjątkowym smakiem i aromatem. Co więcej, są zdrowsze aniżeli te, przygotowywane na patelni, gdyż w procesie obróbki gastronomicznej wytapia się z nich tłuszcz. Używanie grilla jednak wielu z nam kojarzy się z mozolnym i uciążliwym czyszczeniem powierzchni. Czy jednak musi tak być? Sprawdź, jakie właściwości mają potrawy z grilla i jak doczyścić mocne zabrudzenia, powstałe w trakcie jego użytkowania.

  Czytaj dalej »
 3. Wybieramy worki na odpady. Na co zwrócić uwagę?

  worki na śmieci
  Worki na śmieci to artykuł, bez którego trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie w dzisiejszych czasach. Wydaje nam się, że ich zakup to proste zadanie. Czasem jednak, w pośpiechu wybierając worki w sklepie, niechcący kupimy takie, które nie spełniają naszych oczekiwań, a ich użytkowanie budzi w nas irytacje. Okazuje się, że również w przypadku tak prostych artykułów, jak worki na odpady mamy swoje preferencje i ciężko nam się pogodzić z artykułami, które nie spełniają naszych oczekiwań. Obecnie na rynku istnieje bardzo duży i różnorodny wybór worków i warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.
  Czytaj dalej »
 4. Jak zneutralizować nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach?

  nieprzyjemny zapach
  Węch to jeden ze zmysłów, który pozwala nam postrzegać otaczający nas świat. Natura wyposażyła ludzi w umiejętność rozpoznawania zapachów m.in. po to, aby chronić nas przed niebezpieczeństwem wynikającym np. ze spożycia nieświeżych pokarmów. Dlatego też różne aromaty wpływają na nasze samopoczucie. Jedne z nich wydają nam się przyjemne, inne zaś drażniące. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że wchodząc do domu pierwsze co poczułeś to nieprzyjemny zapach? Często  przyczyna ich powstawania bywa trudna do zlokalizowana. Skąd zatem się biorą i co robić, aby się ich pozbyć? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.
  Czytaj dalej »
 5. Wszystko w jednym miejscu czyli zalety wózków do sprzątania

  Wszystko w jednym miejscu czyli zalety wózków do sprzątania
  Aby sprzątanie, zwłaszcza dużych powierzchni, mogło być efektywne warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria ułatwiające pracę. Nie ulega wątpliwości, że do zadbania o porządek w pomieszczeniach potrzebne są różnego rodzaju detergenty, wiadra, ściereczki, ręcznik papierowy, mop, rękawice ochronne i wiele innych. Tu pojawia się pytanie. Gdzie to wszystko pomieścić i w jaki sposób przenosić? Rozwiązaniem tego problemu są wielofunkcyjne wózki do sprzątania. Komu szczególnie się je poleca i jakie posiadają zalety? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym artykule. 
  Czytaj dalej »
 6. Jak bezpiecznie sprzątać wnętrza w dobie COVID-19?

  dezynfekcje powierzchni

  W dobie koronawirusa higiena i przestrzeganie norm sanitarnych to podstawa. Należy bowiem podejmować wszelkie działania, które uniemożliwiają przenoszenie się Covid-19. Dlatego też sprzątanie wnętrz powinno przebiegać na szczególnych zasadach. Wirus ten roznosi się drogą kropelkową. Poprzez kichanie bądź kaszel może dostać się na przedmioty. Jak twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia czas utrzymywania się wirusa na powierzchniach uzależniony jest od panującej w pomieszczeniu temperatury i wilgotności i może wynosić od kilkunastu godzin do nawet kilku dni przy sprzyjających warunkach. Jak zatem sprzątać wnętrza, aby nie przenieść wirusa z miejsca na miejsce lub nie wprowadzić go do własnego organizmu?

  Czytaj dalej »
 7. Niezbędne akcesoria do sprzątania w firmie

  sprzątanie w firmie

  Dbanie o czystość i porządek w firmie to podstawa. Zwłaszcza jeśli profil danego przedsiębiorstwa przewiduje obsługę klienta w biurze lub świadczy swoje usługi bezpośrednio w lokalach użytkowych. Nie ulega wątpliwości, że ład i porządek to wizytówka każdej firmy. Często przez pryzmat czystości panującej w biurze, hotelu czy restauracji klienci wyrabiają sobie pierwsze wrażenie na temat firmy i jakości świadczonych usług. Okazuje się, że dla wielu sama czynność sprzątania wydaje się prozaiczna i nie wymagająca większego przygotowania. Nic bardziej mylnego. Aby uczynić proces ten efektywnym i szybkim warto zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt, który ułatwi sprzątanie dużych powierzchni biurowych czy użytkowych. Jakie zatem akcesoria są niezbędne do zachowania porządku w firmie?

  Czytaj dalej »
 8. Jak używać płynów do naczyń nie niszcząc sobie rąk?

  mycie naczyń

  Zmywanie naczyń to czynność, z którą praktycznie każdy ma do czynienia na co dzień. W dobie rozwoju technologicznego, aby ułatwić to zadanie powstały powszechnie już znane i stosowane zmywarki. Jednak nie zawsze możemy ich użyć. Przyczyny bywają różne - naczynia zmywane w zmywarce rysują się i niszczą, niektóre nie mieszczą się w niej lub po prostu zmywanie mechaniczne zajmuje za dużo czasu. W takich przypadkach pozostaje tradycyjne zmywanie ręczne. Dostępne na rynku płyny do ręcznego zmywania naczyń doskonale radzą sobie z tłuszczem, przypaleniami czy innymi silnymi zabrudzeniami. Jak zatem używać ich, aby nie ucierpiała na tym skóra naszych dłoni?

  Czytaj dalej »
 9. Dobór środków czystości a kryterium ekologiczności

  środki czystości a ekologia

  Świadomość konsumentów w zakresie ekologii i stale rośnie. Zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa coraz chętniej decydują się na rozwiązania przyjazne środowisku. Nie inaczej sprawa się ma w przypadku doboru środków czystości do domu, firmy czy innych miejsc użyteczności publicznej. Producenci podążając za innowacjami i ekologią sukcesywnie zastępują środki bazujące na szkodliwych dla środowiska komponentach takimi, których receptury są bardziej przyjazne zarówno dla ludzi, jak i całego środowiska. Środki te posiadają np. oznaczenie EU ECOLABEL. Czym tak właściwie jest to oznaczenie, jakie kryteria muszą spełniać środki czystości, aby oznaczenie to uzyskać i wreszcie jak dobierać środki czystości zgodnie z kryterium ekologiczności? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym tekście. 

  Czytaj dalej »
 10. Gdzie i kiedy warto korzystać z odświeżaczy powietrza?

  odświeżacz powietrza

  Zapach dostarcza wielu informacji, które odbieramy podświadomie, jednak mogą bardzo intensywnie wpływać na nasze samopoczucie, a nawet ocenę danego miejsca. Przyjemne zapachy sprawiają, że odczuwamy pozytywne emocje. Nieprzyjemna woń może przyczynić się do negatywnych wrażeń. Kwestie związane z odbiorem zapachów są na tyle ważne, że istnieje nawet specjalna dziedzina marketingu, aromamarketing (inaczej marketing zapachowy), która zajmuje się właśnie kwestią aromatyzowania pomieszczeń, takich jak punkty sprzedaży czy obsługi klienta.

  Czytaj dalej »