Poradnik

 1. Jak wyczyścić piekarnik (skutecznie, szybko i bez szorowania)?

  Jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik? Przegląd profesjonalnych środków

  Przyznajmy szczerze, że czyszczenie piekarnika zwykle nie widnieje na naszej priorytetowej liście cotygodniowych obowiązków domowych. Nie lubimy tej czynności, ponieważ wydaje się być trudna i pochłaniająca zbyt wiele czasu, którego często nam brakuje. Ale wcale nie musi taka być. Jak wyczyścić piekarnik szybko i skutecznie? Jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik? Na te pytania odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym.

  Czytaj dalej »
 2. Jak czyścić powierzchnie szklane?

  Jak czyścić powierzchnie szklane?
  Okna i inne powierzchnie szklane w naszych domach są trudne do czyszczenia. Niewłaściwie umyte stają się nieprzejrzyste i mało estetyczne, przez powstałe na nich szpecące smugi i zacieki. Jeśli chcemy cieszyć się idealnie czystymi szklanymi powierzchniami, musimy wiedzieć jak zabrać się do ich czyszczenia. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak najlepiej i najskuteczniej oczyścić szklane elementy naszych domów.
  Czytaj dalej »
 3. Jak usunąć tłuste plamy z tkanin (ubrań, firanek, wykładzin)?

  Jak usunąć tłuste plamy z tkanin? Poradnik

  Tłuste plamy na ubraniu są nie do uniknięcia. Czy to podczas spożywania posiłku, sprawdzania poziomu oleju w samochodzie czy hobbystycznego majsterkowania w warsztacie, prędzej czy później musimy zmierzyć się z tym problemem. Jak usunąć tłuste plamy z naszego ulubionego podkoszulka albo obrusu? Po jakie środki z naszej oferty sięgnąć? 

  Czytaj dalej »
 4. 6 zalet mydła w płynie

  mydło w płynie
  Mydło jest jednym z podstawowych kosmetyków, którego zadaniem jest zwalczanie niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii i brudu. Używamy go wiele razy w ciągu dnia, aby zachować higienę i zapewnić sobie zdrowie. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy mycie rąk samą wodą nie wystarczy, to śpieszymy z odpowiedzią – zdecydowanie nie! Sama woda nie zmyje z powierzchni skóry tłuszczu, brudu i mnożących się w takich zanieczyszczeniach bakterii, ponieważ będzie się ślizgać po zabrudzeniach. Mydło działa niczym rzep, powoduje, że woda staje się szorstka, a jej cząsteczki zaczynają zaczepiać się o cząsteczki brudu, dzięki czemu możemy je skutecznie usunąć z naszej skóry.
  Czytaj dalej »
 5. Jak dbać o meble ogrodowe?

  Jak dbać o meble ogrodowe?
  Meble ogrodowe wystawione są na szczególnie trudne warunki. Stoją na zewnątrz przez dużą część roku i są narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Mają intensywny i częsty kontakt z wilgocią, promieniowaniem słonecznym, wysoką temperaturą, silnymi wiatrami, gradem, śniegiem, a nawet mrozami. Takie otoczenie nie jest łaskawe dla materiałów, z jakich są one zrobione, dlatego niezwykle istotną kwestią jest właściwa pielęgnacja i impregnacja tych mebli, aby mogły nam służyć jak najdłużej i być w jak najlepszym stanie.
  Czytaj dalej »
 6. Bejcowanie drewna. Co warto wiedzieć?

  Bejcowanie drewna. Co warto wiedzieć?

  Bejce to specjalne preparaty zdobiące drewno, które wnikają w głąb i nie tworzą na jego powierzchni żadnej powłoki. Nadają się do pokrywania mebli, blatów, schodów oraz podłóg przed ich lakierowaniem. Drewno pokryte bejcą zyskuje nową barwę, ale jego słoje są nadal widoczne. Dzięki temu zastosowanie bejcy daje ciekawy efekt dekoracyjny. 

  Czytaj dalej »
 7. Podstawowe akcesoria do sprzątania

  Podstawowe akcesoria do sprzątania

  Utrzymanie w czystości pomieszczeń należących do obiektów użytku publicznego, komercyjnego czy biurowego wymaga przygotowania. Wyzwaniem jest rozległa przestrzeń oraz korzystanie ze wspomnianych ośrodków przez dużą liczbę ludzi. Jeśli chcemy oferować profesjonalne sprzątanie i czyszczenie firmom, centrom handlowym czy urzędom, powinniśmy zapoznać się z urządzeniami i akcesoriami do sprzątania.

  Czytaj dalej »
 8. Zalety dozowników do mydła z czujnikiem ruchu

  Zalety dozowników do mydła z czujnikiem ruchu
  Higiena jest jedną z najistotniejszych kwestii w naszym codziennym życiu. Przestrzeganie czystości jest podstawą do zapewnienia zdrowego życia, dlatego w miejscach pracy albo w miejscach użyteczności publicznej rzeczą szczególnie ważną jest zapewnienie maksimum higieny. Jak to zrobić? Wystarczy przemyśleć wyposażenie łazienek i zadbać o odpowiednie akcesoria, które pomogą w utrzymaniu higieny. Trzeba także dbać o systematyczne i gruntowne sprzątanie i mycie odpowiednimi środkami czyszczącymi pomieszczeń sanitarnych.
  Czytaj dalej »
 9. Dlaczego ręczniki do rąk w publicznych toaletach są lepsze od suszarek?

  Dlaczego ręczniki do rąk w publicznych toaletach są lepsze od suszarek?
  W toaletach publicznych po umyciu rąk mamy do dyspozycji automatyczne suszarki do rąk albo ręczniki w specjalnych dozownikach. Wiele osób woli skorzystać z suszarki, bo jest wygodniejsza i nie trzeba wyrzucać do kosza zużytego ręcznika, ale czy jest to dobry dla naszego zdrowia wybór? Ostatnie badania dowodzą, że korzystanie z suszarek do rąk w toaletach publicznych powinno być ograniczone do minimum, gdyż jest niebezpieczne dla naszego organizmu.
  Czytaj dalej »
 10. Wybór profesjonalnych środków czystości: jakość, skuteczność, bezpieczeństwo

  Wybór profesjonalnych środków czystości: jakość, skuteczność, bezpieczeństwo

  Środki czystości i chemia profesjonalna znajdują zastosowanie przede wszystkim w obiektach komercyjnych i użytku publicznego, takich jak m.in. hotele, restauracje, placówki edukacyjne, obiekty sportowe itd. Podczas doboru odpowiednich preparatów, bez względu na to, czy są to płyny do mycia szyb, czy też płyny do mycia naczyń lub podłóg, konieczny jest wybór takich produktów, które będą się wyróżniać nie tylko skutecznością i wysoką jakością, ale i bezpieczeństwem. Liczy się też przystępna cena oraz pojemność wystarczająca na jak najdłuższy czas użytkowania. W tym artykule podpowiemy, na co zwracać uwagę, wybierając profesjonalne środki czystości

  Czytaj dalej »
Strona