Poradnik

 1. Czyszczenie pralki

  Czyszczenie pralki
  Jak wyczyścić pralkę z kamienia, pleśni oraz resztek proszku? Po jakie środki sięgnąć, aby usunąć zanieczyszczenia z filtra, bębna lub szufladki dozownika? Czy czyszczenie pralki octem i sodą to dobry pomysł? W tym artykule zdradzamy, jak czyścić pralkę oraz po jakie detergenty sięgać, aby domyć zanieczyszczenia i nie uszkodzić mechanizmu urządzenia.
  Czytaj dalej »
 2. Produkty polecane do maszynowego mycia naczyń

  zmywarka

  Maszynowe mycie naczyń to inaczej korzystanie ze zmywarek w celu umycia i nabłyszczania naczyń. Jednak, aby ten proces okazał się efektywny, należy zastosować specjalne preparaty. Wiele z nich dedykowanych jest głównie zastosowaniom domowym, ale dostępne są też i te przeznaczone do punktów gastronomicznych czy przemysłowych. Sprawdźmy, jakie produkty sprawdzą się najlepiej w mechanicznym myciu naczyń.

  Czytaj dalej »
 3. Najskuteczniejsze sposoby czyszczenia dywanów i tapicerek

  czyszczenie wykładziny

  Podczas sprzątania domu wykorzystujemy różne metody oraz środki chemiczne. Inne akcesoria do sprzątania przydają się w kuchni, a innych artykułów higienicznych używamy na przykład w łazience. Istotnym elementem sprzątania w każdym domu powinno być też czyszczenie dywanów i tapicerek. Nie każdy się go podejmuje, jednak jest to niezwykle ważne, ponieważ ulegają one zabrudzeniom. Często na początku ich nie widać, jednak z czasem we włóknach dywanu czy tapicerki gromadzi się ich coraz więcej, przez co tracą one swój dawny wygląd. Jakie są skuteczne sposoby czyszczenia dywanów i tapicerek?

  Czytaj dalej »
 4. Jak pozbyć się kamienia ze zmywarki?

  zmywarka

  Zmywarka to urządzenie, które zdecydowanie ułatwia i usprawnia pracę w kuchni przy zmywaniu naczyń, pozwalając przy tym oszczędzić czas, wysiłek, a także wodę. Współcześnie możemy wybierać spomiędzy różnych modeli, wyposażonych w szereg zaawansowanych funkcji, działających wydajnie i energooszczędnie. Jest to jednak sprzęt, który w wyniku codziennej eksploatacji narażony jest na różnorodne zanieczyszczenia wpływające na jego sprawność. Mowa tutaj nie tylko o zabrudzeniach pochodzących z resztek jedzenia, ale również osadach kamienia z twardej wody. Jest to jeden z podstawowych czynników, który wpływa negatywnie na sprawność zmywarek. Jak skutecznie pozbyć się kamienia?

  Czytaj dalej »
 5. Na czym polega proces polimeryzacji posadzek?

  podłoga w domu

  Polimeryzacja, czyli akrylowanie podłóg to proces, który pozwoli nam zachować posadzki w jak najlepszym stanie przez długi okres. Zabieg ten wykonuje się nie tylko w dużych przestrzeniach magazynowych, ale też w zakładach usługowych. Prawidłowy proces polimeryzacji posadzki powinien składać się z trzech precyzyjnych etapów. Przyjrzyjmy się im.

  Czytaj dalej »
 6. Jak doczyścić mocne zabrudzenia na grillu?

  czyszczenie grilla

  Potrawy z grilla charakteryzują się wyjątkowym smakiem i aromatem. Co więcej, są zdrowsze aniżeli te, przygotowywane na patelni, gdyż w procesie obróbki gastronomicznej wytapia się z nich tłuszcz. Używanie grilla jednak wielu z nam kojarzy się z mozolnym i uciążliwym czyszczeniem powierzchni. Czy jednak musi tak być? Sprawdź, jakie właściwości mają potrawy z grilla i jak doczyścić mocne zabrudzenia, powstałe w trakcie jego użytkowania.

  Czytaj dalej »
 7. Wybieramy worki na odpady. Na co zwrócić uwagę?

  worki na śmieci
  Worki na śmieci to artykuł, bez którego trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie w dzisiejszych czasach. Wydaje nam się, że ich zakup to proste zadanie. Czasem jednak, w pośpiechu wybierając worki w sklepie, niechcący kupimy takie, które nie spełniają naszych oczekiwań, a ich użytkowanie budzi w nas irytacje. Okazuje się, że również w przypadku tak prostych artykułów, jak worki na odpady mamy swoje preferencje i ciężko nam się pogodzić z artykułami, które nie spełniają naszych oczekiwań. Obecnie na rynku istnieje bardzo duży i różnorodny wybór worków i warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.
  Czytaj dalej »
 8. Jak zneutralizować nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach?

  nieprzyjemny zapach
  Węch to jeden ze zmysłów, który pozwala nam postrzegać otaczający nas świat. Natura wyposażyła ludzi w umiejętność rozpoznawania zapachów m.in. po to, aby chronić nas przed niebezpieczeństwem wynikającym np. ze spożycia nieświeżych pokarmów. Dlatego też różne aromaty wpływają na nasze samopoczucie. Jedne z nich wydają nam się przyjemne, inne zaś drażniące. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że wchodząc do domu pierwsze co poczułeś to nieprzyjemny zapach? Często  przyczyna ich powstawania bywa trudna do zlokalizowana. Skąd zatem się biorą i co robić, aby się ich pozbyć? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.
  Czytaj dalej »
 9. Wszystko w jednym miejscu czyli zalety wózków do sprzątania

  Wszystko w jednym miejscu czyli zalety wózków do sprzątania
  Aby sprzątanie, zwłaszcza dużych powierzchni, mogło być efektywne warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria ułatwiające pracę. Nie ulega wątpliwości, że do zadbania o porządek w pomieszczeniach potrzebne są różnego rodzaju detergenty, wiadra, ściereczki, ręcznik papierowy, mop, rękawice ochronne i wiele innych. Tu pojawia się pytanie. Gdzie to wszystko pomieścić i w jaki sposób przenosić? Rozwiązaniem tego problemu są wielofunkcyjne wózki do sprzątania. Komu szczególnie się je poleca i jakie posiadają zalety? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym artykule. 
  Czytaj dalej »
 10. Jak bezpiecznie sprzątać wnętrza w dobie COVID-19?

  dezynfekcje powierzchni

  W dobie koronawirusa higiena i przestrzeganie norm sanitarnych to podstawa. Należy bowiem podejmować wszelkie działania, które uniemożliwiają przenoszenie się Covid-19. Dlatego też sprzątanie wnętrz powinno przebiegać na szczególnych zasadach. Wirus ten roznosi się drogą kropelkową. Poprzez kichanie bądź kaszel może dostać się na przedmioty. Jak twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia czas utrzymywania się wirusa na powierzchniach uzależniony jest od panującej w pomieszczeniu temperatury i wilgotności i może wynosić od kilkunastu godzin do nawet kilku dni przy sprzyjających warunkach. Jak zatem sprzątać wnętrza, aby nie przenieść wirusa z miejsca na miejsce lub nie wprowadzić go do własnego organizmu?

  Czytaj dalej »