Poradnik

 1. Gdzie mają największe zastosowanie higieniczne podajniki papieru?

  podajnik do ręczników

  Toaleta to miejsce, które powinno wyróżniać się przede wszystkim higieną i zapewniać możliwość skutecznej dezynfekcji rąk. Mowa tutaj przede wszystkim o toaletach publicznych, z których każdego dnia korzysta wiele osób. Bardzo ważne jest, aby panowały w nich takie warunki, które pozwolą na komfortowe użytkowanie i zapewnienie odpowiedniego poziomu higieny. W tym celu należy zaopatrzyć je w sprawdzone rozwiązania i środki. Jedną z ważniejszych kwestii są higieniczne podajniki papieru. Czym są i gdzie znajdują zastosowanie?

  Czytaj dalej »
 2. Jakie ręczniki chłoną wodę najlepiej?

  papierowe ręczniki

  Jedną z ważniejszych kwestii, jeżeli chodzi o zapewnienie odpowiedniej higieny w przedsiębiorstwach czy miejscach użytku publicznego, na przykład restauracjach, jest dobór rozwiązań, które będą wygodne, a przy tym skuteczne. Mowa tutaj między innymi o ręcznikach papierowych, bez których trudno wyobrazić sobie dezynfekcję rąk. Dobrej jakości produkt powinien się wyróżniać chłonnością wody. Jakie ręczniki sprawdzą się najlepiej?

  Czytaj dalej »
 3. Czyszczenie pralki

  Czyszczenie pralki

  Jak wyczyścić pralkę z kamienia, pleśni oraz resztek proszku? Po jakie środki sięgnąć, aby usunąć zanieczyszczenia z filtra, bębna lub szufladki dozownika? Czy czyszczenie pralki octem i sodą to dobry pomysł? W tym artykule zdradzamy, jak czyścić pralkę oraz po jakie detergenty sięgać, aby domyć zanieczyszczenia i nie uszkodzić mechanizmu urządzenia.

  Czytaj dalej »
 4. Produkty polecane do maszynowego mycia naczyń

  zmywarka

  Maszynowe mycie naczyń to inaczej korzystanie ze zmywarek w celu umycia i nabłyszczania naczyń. Jednak, aby ten proces okazał się efektywny, należy zastosować specjalne preparaty. Wiele z nich dedykowanych jest głównie zastosowaniom domowym, ale dostępne są też i te przeznaczone do punktów gastronomicznych czy przemysłowych. Sprawdźmy, jakie produkty sprawdzą się najlepiej w mechanicznym myciu naczyń.

  Czytaj dalej »
 5. Najskuteczniejsze sposoby czyszczenia dywanów i tapicerek

  czyszczenie wykładziny

  Podczas sprzątania domu wykorzystujemy różne metody oraz środki chemiczne. Inne akcesoria do sprzątania przydają się w kuchni, a innych artykułów higienicznych używamy na przykład w łazience. Istotnym elementem sprzątania w każdym domu powinno być też czyszczenie dywanów i tapicerek. Nie każdy się go podejmuje, jednak jest to niezwykle ważne, ponieważ ulegają one zabrudzeniom. Często na początku ich nie widać, jednak z czasem we włóknach dywanu czy tapicerki gromadzi się ich coraz więcej, przez co tracą one swój dawny wygląd. Jakie są skuteczne sposoby czyszczenia dywanów i tapicerek?

  Czytaj dalej »
 6. Jak pozbyć się kamienia ze zmywarki?

  zmywarka

  Zmywarka to urządzenie, które zdecydowanie ułatwia i usprawnia pracę w kuchni przy zmywaniu naczyń, pozwalając przy tym oszczędzić czas, wysiłek, a także wodę. Współcześnie możemy wybierać spomiędzy różnych modeli, wyposażonych w szereg zaawansowanych funkcji, działających wydajnie i energooszczędnie. Jest to jednak sprzęt, który w wyniku codziennej eksploatacji narażony jest na różnorodne zanieczyszczenia wpływające na jego sprawność. Mowa tutaj nie tylko o zabrudzeniach pochodzących z resztek jedzenia, ale również osadach kamienia z twardej wody. Jest to jeden z podstawowych czynników, który wpływa negatywnie na sprawność zmywarek. Jak skutecznie pozbyć się kamienia?

  Czytaj dalej »
 7. Na czym polega proces polimeryzacji posadzek?

  podłoga w domu

  Polimeryzacja, czyli akrylowanie podłóg to proces, który pozwoli nam zachować posadzki w jak najlepszym stanie przez długi okres. Zabieg ten wykonuje się nie tylko w dużych przestrzeniach magazynowych, ale też w zakładach usługowych. Prawidłowy proces polimeryzacji posadzki powinien składać się z trzech precyzyjnych etapów. Przyjrzyjmy się im.

  Czytaj dalej »
 8. Jak doczyścić mocne zabrudzenia na grillu?

  czyszczenie grilla

  Potrawy z grilla charakteryzują się wyjątkowym smakiem i aromatem. Co więcej, są zdrowsze aniżeli te, przygotowywane na patelni, gdyż w procesie obróbki gastronomicznej wytapia się z nich tłuszcz. Używanie grilla jednak wielu z nam kojarzy się z mozolnym i uciążliwym czyszczeniem powierzchni. Czy jednak musi tak być? Sprawdź, jakie właściwości mają potrawy z grilla i jak doczyścić mocne zabrudzenia, powstałe w trakcie jego użytkowania.

  Czytaj dalej »
 9. Wybieramy worki na odpady. Na co zwrócić uwagę?

  worki na śmieci
  Worki na śmieci to artykuł, bez którego trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie w dzisiejszych czasach. Wydaje nam się, że ich zakup to proste zadanie. Czasem jednak, w pośpiechu wybierając worki w sklepie, niechcący kupimy takie, które nie spełniają naszych oczekiwań, a ich użytkowanie budzi w nas irytacje. Okazuje się, że również w przypadku tak prostych artykułów, jak worki na odpady mamy swoje preferencje i ciężko nam się pogodzić z artykułami, które nie spełniają naszych oczekiwań. Obecnie na rynku istnieje bardzo duży i różnorodny wybór worków i warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.
  Czytaj dalej »
 10. Jak zneutralizować nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach?

  nieprzyjemny zapach
  Węch to jeden ze zmysłów, który pozwala nam postrzegać otaczający nas świat. Natura wyposażyła ludzi w umiejętność rozpoznawania zapachów m.in. po to, aby chronić nas przed niebezpieczeństwem wynikającym np. ze spożycia nieświeżych pokarmów. Dlatego też różne aromaty wpływają na nasze samopoczucie. Jedne z nich wydają nam się przyjemne, inne zaś drażniące. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że wchodząc do domu pierwsze co poczułeś to nieprzyjemny zapach? Często  przyczyna ich powstawania bywa trudna do zlokalizowana. Skąd zatem się biorą i co robić, aby się ich pozbyć? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.
  Czytaj dalej »