Poradnik

 1. Niezbędne akcesoria do sprzątania w firmie

  sprzątanie w firmie

  Dbanie o czystość i porządek w firmie to podstawa. Zwłaszcza jeśli profil danego przedsiębiorstwa przewiduje obsługę klienta w biurze lub świadczy swoje usługi bezpośrednio w lokalach użytkowych. Nie ulega wątpliwości, że ład i porządek to wizytówka każdej firmy. Często przez pryzmat czystości panującej w biurze, hotelu czy restauracji klienci wyrabiają sobie pierwsze wrażenie na temat firmy i jakości świadczonych usług. Okazuje się, że dla wielu sama czynność sprzątania wydaje się prozaiczna i nie wymagająca większego przygotowania. Nic bardziej mylnego. Aby uczynić proces ten efektywnym i szybkim warto zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt, który ułatwi sprzątanie dużych powierzchni biurowych czy użytkowych. Jakie zatem akcesoria są niezbędne do zachowania porządku w firmie?

  Czytaj dalej »
 2. Jak używać płynów do naczyń nie niszcząc sobie rąk?

  mycie naczyń

  Zmywanie naczyń to czynność, z którą praktycznie każdy ma do czynienia na co dzień. W dobie rozwoju technologicznego, aby ułatwić to zadanie powstały powszechnie już znane i stosowane zmywarki. Jednak nie zawsze możemy ich użyć. Przyczyny bywają różne - naczynia zmywane w zmywarce rysują się i niszczą, niektóre nie mieszczą się w niej lub po prostu zmywanie mechaniczne zajmuje za dużo czasu. W takich przypadkach pozostaje tradycyjne zmywanie ręczne. Dostępne na rynku płyny do ręcznego zmywania naczyń doskonale radzą sobie z tłuszczem, przypaleniami czy innymi silnymi zabrudzeniami. Jak zatem używać ich, aby nie ucierpiała na tym skóra naszych dłoni?

  Czytaj dalej »
 3. Dobór środków czystości a kryterium ekologiczności

  środki czystości a ekologia

  Świadomość konsumentów w zakresie ekologii i stale rośnie. Zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa coraz chętniej decydują się na rozwiązania przyjazne środowisku. Nie inaczej sprawa się ma w przypadku doboru środków czystości do domu, firmy czy innych miejsc użyteczności publicznej. Producenci podążając za innowacjami i ekologią sukcesywnie zastępują środki bazujące na szkodliwych dla środowiska komponentach takimi, których receptury są bardziej przyjazne zarówno dla ludzi, jak i całego środowiska. Środki te posiadają np. oznaczenie EU ECOLABEL. Czym tak właściwie jest to oznaczenie, jakie kryteria muszą spełniać środki czystości, aby oznaczenie to uzyskać i wreszcie jak dobierać środki czystości zgodnie z kryterium ekologiczności? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym tekście. 

  Czytaj dalej »
 4. Gdzie i kiedy warto korzystać z odświeżaczy powietrza?

  odświeżacz powietrza

  Zapach dostarcza wielu informacji, które odbieramy podświadomie, jednak mogą bardzo intensywnie wpływać na nasze samopoczucie, a nawet ocenę danego miejsca. Przyjemne zapachy sprawiają, że odczuwamy pozytywne emocje. Nieprzyjemna woń może przyczynić się do negatywnych wrażeń. Kwestie związane z odbiorem zapachów są na tyle ważne, że istnieje nawet specjalna dziedzina marketingu, aromamarketing (inaczej marketing zapachowy), która zajmuje się właśnie kwestią aromatyzowania pomieszczeń, takich jak punkty sprzedaży czy obsługi klienta.

  Czytaj dalej »
 5. Czym są tzw. superkoncentraty?

  superkoncentraty
  Superkoncentraty to nowoczesne środki czyszczące (w tym m.in. myjące i piorące) różniące się przede wszystkim gęstością i objętością od większości preparatów ogólnodostępnych w sklepach, stanowiących ich klasyczne odpowiedniki. Skład chemiczny może pozostawać bez zmian, różnią się jednak właściwościami fizycznymi - ich gęstość jest większa, a objętość mniejsza. Dzięki temu otrzymujemy maksymalnie skoncentrowany środek, który gwarantuje skuteczne i ekonomiczne działanie.
  Czytaj dalej »
 6. Właściwości płynów do mycia naczyń

  Właściwości płynów do mycia naczyń
  Bez płynu do mycia naczyń w każdej kuchni (zarówno tej prywatnej, jak i profesjonalnej) panowałby brud. Zastosowanie płynów do naczyń przy codziennym zmywaniu pozwala nam utrzymywać zastawę stołową, sztućce, a także garnki i inne przybory służące do gotowania czy pieczenia w nieskazitelnej czystości. Jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę, z tego co dokładnie sprawia, że płyny do mycia naczyń tak skutecznie rozprawiają się z brudem i tłuszczem. W dzisiejszym wpisie postaramy się to dokładnie wyjaśnić tak, aby działanie płynów do naczyń nie było więcej dla nikogo owiane tajemnicą!
  Czytaj dalej »
 7. Zasady impregnacji blatów kuchennych

  impregnacja blatow kuchennych
  Drewniane blaty kuchenne są niezwykle trwałe pod warunkiem, że będą odpowiednio pielęgnowane i impregnowane. W tym celu przeprowadza się regularne olejowanie. Dzięki temu uzyskuje się głęboką barwę. Co więcej, tworzy się w ten sposób powłoka zabezpieczająca przed kurzem, wysoką temperaturą, a także wilgocią. Warto dowiedzieć się, jak prawidłowo zaimpregnować blat kuchenny.
  Czytaj dalej »
 8. Jak wyczyścić piekarnik (skutecznie, szybko i bez szorowania)?

  Jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik? Przegląd profesjonalnych środków

  Przyznajmy szczerze, że czyszczenie piekarnika zwykle nie widnieje na naszej priorytetowej liście cotygodniowych obowiązków domowych. Nie lubimy tej czynności, ponieważ wydaje się być trudna i pochłaniająca zbyt wiele czasu, którego często nam brakuje. Ale wcale nie musi taka być. Jak wyczyścić piekarnik szybko i skutecznie? Jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik? Na te pytania odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym.

  Czytaj dalej »
 9. Jak czyścić powierzchnie szklane?

  Jak czyścić powierzchnie szklane?
  Okna i inne powierzchnie szklane w naszych domach są trudne do czyszczenia. Niewłaściwie umyte stają się nieprzejrzyste i mało estetyczne, przez powstałe na nich szpecące smugi i zacieki. Jeśli chcemy cieszyć się idealnie czystymi szklanymi powierzchniami, musimy wiedzieć jak zabrać się do ich czyszczenia. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak najlepiej i najskuteczniej oczyścić szklane elementy naszych domów.
  Czytaj dalej »
 10. Jak usunąć tłuste plamy z tkanin (ubrań, firanek, wykładzin)?

  Jak usunąć tłuste plamy z tkanin? Poradnik

  Tłuste plamy na ubraniu są nie do uniknięcia. Czy to podczas spożywania posiłku, sprawdzania poziomu oleju w samochodzie czy hobbystycznego majsterkowania w warsztacie, prędzej czy później musimy zmierzyć się z tym problemem. Jak usunąć tłuste plamy z naszego ulubionego podkoszulka albo obrusu? Po jakie środki z naszej oferty sięgnąć? 

  Czytaj dalej »
Strona