Poradnik

 1. Czym się kierować przy wyborze mopa?

  mop

  Sprzątanie jest przykrym, ale niezbędnym obowiązkiem. Czyszczenie poszczególnych powierzchni mieszkania lub domu może się odbywać przy użyciu profesjonalnego sprzętu, który znacznie przyspiesza wykonanie pracy i pozwala na zachowanie idealnej czystości. Podstawowym wyposażeniem praktycznie każdego gospodarstwa domowego jest mop – prosty przyrząd, którego obsługa nie wymaga specjalnych umiejętności. Jakie są rodzaje mopów i jakie elementy powinny decydować o zakupie takiego sprzętu?

  Czytaj dalej »
 2. Jakie wózki do sprzątania wybrać dla firmy sprzątającej?

  Jakie wózki do sprzątania wybrać dla firmy sprzątającej?

  Utrzymanie czystości w takich obiektach, jak hotele, szkoły, biura, restauracje, czy też placówki zdrowia, jest niezwykle istotne i niestety bardzo trudne. Aby zapanować nad brudem, niezbędne jest korzystanie z dużej ilości specjalnych środków czystości oraz akcesoriów do sprzątania, takich jak mopy, ścierki, zmiotki. Z tego powodu ważnym elementem wyposażenia profesjonalnych firm sprzątających są wózki do sprzątania.

  Czytaj dalej »
 3. Jakie środki do dezynfekcji podłóg sprawdzą się najlepiej?

  Jakie środki do dezynfekcji podłóg sprawdzą się najlepiej?

  Podłogi to powierzchnie, które podobnie jak inne przestrzenie powinny być regularnie czyszczone i dezynfekowane. Dotyczy to przede wszystkim miejsc, z których korzysta wiele osób. Stanowi to element dbania o odpowiednią higienę i zdrowie. W szczególny sposób przekonaliśmy się o tym w dobie trwającej na świecie pandemii koronawirusa i mimo że ograniczenia zostały zdjęte, to jednak nadal stanowi on zagrożenie. Jak więc skutecznie i czym czyści podłogi?

  Czytaj dalej »
 4. Jak zachęcić dzieci do używania serwetek i ręczników papierowych?

  Jak zachęcić dzieci do używania serwetek i ręczników papierowych?

  Uczmy dzieci od najmłodszych lat, że muszą myć ręce po wyjściu z toalety, przed jedzeniem i kiedy mają brudne dłonie. Z czasem nauczą się i będą zachowywały higienę. Starajmy się im pomagać, kiedy sobie nie radzą. Dawajmy im przede wszystkim dobry przykład, bo one nas naśladują. Bądźmy wzorcem dla najmłodszych.

  Czytaj dalej »
 5. Jakie ręczniki papierowe do zakładów pracy?

  czyściwo

  Niezależnie od profilu działalności naszej firmy musimy posiadać na wyposażeniu ręczniki papierowe, które będą niezbędne np. w łazienkach do wycierania rąk. Podobnym rozwiązaniem są czyściwa, nieco grubsze i umożliwiające skuteczne czyszczenie różnych powierzchni. Jak jednak odpowiednio wybrać te produkty dla naszego zakładu pracy? Co jest ważne i na co zwrócić szczególną uwagę?

  Czytaj dalej »
 6. Co najczęściej trzeba wymieniać w dozownikach mydła?

  Co najczęściej trzeba wymieniać w dozownikach mydła?

  Pandemia COVID-19 jeszcze bardziej zwróciła naszą uwagę na potrzebę systematycznego mycia rąk. Nawyk ten ma znaczenie zarówno w domu, jak i w przestrzeni publicznej, takiej jak galerie handlowe, dworce autobusowe, czy przychodnie, gdzie jesteśmy zmuszeni do dotykania wielu powierzchni.

  Czytaj dalej »
 7. Czym się kierować przy wyborze podajnika mydła?

  podajnik na mydło

  Podajniki mydła to wygodny sposób aplikacji określonej ilości mydła w płynie bezpośrednio na dłonie. Zapewniają one higienę, a przy tym są łatwe w użytkowaniu i na dłuższą metę przyczyniają się do oszczędności na środkach myjących. Sprawia to, że coraz liczniejsi przedsiębiorcy, instytucje publiczne, bardzo chętnie po nie sięgają. Co jeszcze warto wiedzieć o podajnikach mydła? Sprawdź koniecznie.

  Czytaj dalej »
 8. Jak szybko (i dobrze) posprzątać dom? 7 porad

  Sprzątanie mieszkania

  Niezapowiedziani goście za pół godziny wpadną z wizytą? A może wkrótce w drzwiach zawita teściowa? Doprowadzenie mieszkania do ładu nie musi trwać godzinami. Poznaj nasze sposoby, jak szybko posprzątać dom i ze spokojem przyjąć gości!

  Czytaj dalej »
 9. Czym się kierować przy wyborze ręczników papierowych?

  ręczniki papierowe

  Ręczniki papierowe używane są nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w całym niemalże świecie usług w branżach motoryzacyjnej, kosmetycznej, czy spożywczej, toaletach. O ich walorach użytkowych decyduje materiał i technika wytworzenia. Dlatego dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak sklasyfikować ręczniki papierowe i do czego który wybrać?

  Czytaj dalej »
 10. Jak odnowić stare krzesło? Renowacja krzeseł drewnianych

  Renowacja starego krzesła

  Czy renowacja drewnianego krzesła wymaga jakichś szczególnych zdolności manualnych lub znajomości stolarskiego fachu? Absolutnie nie! Przed przystąpieniem do działania warto jednak dobrze się przygotować. W naszym artykule wyjaśniamy, jak odnowić stare krzesło drewniane w kilku prostych krokach, w jaki sposób przygotować stanowisko pracy, a także jakich preparatów, akcesoriów i narzędzi wymagać będzie sześcioetapowa renowacja krzesła drewnianego.

  Czytaj dalej »