Poradnik

 1. Gdzie i kiedy warto korzystać z odświeżaczy powietrza?

  odświeżacz powietrza

  Zapach dostarcza wielu informacji, które odbieramy podświadomie, jednak mogą bardzo intensywnie wpływać na nasze samopoczucie, a nawet ocenę danego miejsca. Przyjemne zapachy sprawiają, że odczuwamy pozytywne emocje. Nieprzyjemna woń może przyczynić się do negatywnych wrażeń. Kwestie związane z odbiorem zapachów są na tyle ważne, że istnieje nawet specjalna dziedzina marketingu, aromamarketing (inaczej marketing zapachowy), która zajmuje się właśnie kwestią aromatyzowania pomieszczeń, takich jak punkty sprzedaży czy obsługi klienta.

  Czytaj dalej »
 2. Czym są tzw. superkoncentraty?

  superkoncentraty
  Superkoncentraty to nowoczesne środki czyszczące (w tym m.in. myjące i piorące) różniące się przede wszystkim gęstością i objętością od większości preparatów ogólnodostępnych w sklepach, stanowiących ich klasyczne odpowiedniki. Skład chemiczny może pozostawać bez zmian, różnią się jednak właściwościami fizycznymi - ich gęstość jest większa, a objętość mniejsza. Dzięki temu otrzymujemy maksymalnie skoncentrowany środek, który gwarantuje skuteczne i ekonomiczne działanie.
  Czytaj dalej »
 3. Właściwości płynów do mycia naczyń

  Właściwości płynów do mycia naczyń
  Bez płynu do mycia naczyń w każdej kuchni (zarówno tej prywatnej, jak i profesjonalnej) panowałby brud. Zastosowanie płynów do naczyń przy codziennym zmywaniu pozwala nam utrzymywać zastawę stołową, sztućce, a także garnki i inne przybory służące do gotowania czy pieczenia w nieskazitelnej czystości. Jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę, z tego co dokładnie sprawia, że płyny do mycia naczyń tak skutecznie rozprawiają się z brudem i tłuszczem. W dzisiejszym wpisie postaramy się to dokładnie wyjaśnić tak, aby działanie płynów do naczyń nie było więcej dla nikogo owiane tajemnicą!
  Czytaj dalej »
 4. Zasady impregnacji blatów kuchennych

  impregnacja blatow kuchennych
  Drewniane blaty kuchenne są niezwykle trwałe pod warunkiem, że będą odpowiednio pielęgnowane i impregnowane. W tym celu przeprowadza się regularne olejowanie. Dzięki temu uzyskuje się głęboką barwę. Co więcej, tworzy się w ten sposób powłoka zabezpieczająca przed kurzem, wysoką temperaturą, a także wilgocią. Warto dowiedzieć się, jak prawidłowo zaimpregnować blat kuchenny.
  Czytaj dalej »
 5. Jak wyczyścić piekarnik (skutecznie, szybko i bez szorowania)?

  Jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik? Przegląd profesjonalnych środków

  Przyznajmy szczerze, że czyszczenie piekarnika zwykle nie widnieje na naszej priorytetowej liście cotygodniowych obowiązków domowych. Nie lubimy tej czynności, ponieważ wydaje się być trudna i pochłaniająca zbyt wiele czasu, którego często nam brakuje. Ale wcale nie musi taka być. Jak wyczyścić piekarnik szybko i skutecznie? Jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik? Na te pytania odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym.

  Czytaj dalej »
 6. Jak czyścić powierzchnie szklane?

  Jak czyścić powierzchnie szklane?
  Okna i inne powierzchnie szklane w naszych domach są trudne do czyszczenia. Niewłaściwie umyte stają się nieprzejrzyste i mało estetyczne, przez powstałe na nich szpecące smugi i zacieki. Jeśli chcemy cieszyć się idealnie czystymi szklanymi powierzchniami, musimy wiedzieć jak zabrać się do ich czyszczenia. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak najlepiej i najskuteczniej oczyścić szklane elementy naszych domów.
  Czytaj dalej »
 7. Jak usunąć tłuste plamy z tkanin (ubrań, firanek, wykładzin)?

  Jak usunąć tłuste plamy z tkanin? Poradnik

  Tłuste plamy na ubraniu są nie do uniknięcia. Czy to podczas spożywania posiłku, sprawdzania poziomu oleju w samochodzie czy hobbystycznego majsterkowania w warsztacie, prędzej czy później musimy zmierzyć się z tym problemem. Jak usunąć tłuste plamy z naszego ulubionego podkoszulka albo obrusu? Po jakie środki z naszej oferty sięgnąć? 

  Czytaj dalej »
 8. 6 zalet mydła w płynie

  mydło w płynie
  Mydło jest jednym z podstawowych kosmetyków, którego zadaniem jest zwalczanie niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii i brudu. Używamy go wiele razy w ciągu dnia, aby zachować higienę i zapewnić sobie zdrowie. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy mycie rąk samą wodą nie wystarczy, to śpieszymy z odpowiedzią – zdecydowanie nie! Sama woda nie zmyje z powierzchni skóry tłuszczu, brudu i mnożących się w takich zanieczyszczeniach bakterii, ponieważ będzie się ślizgać po zabrudzeniach. Mydło działa niczym rzep, powoduje, że woda staje się szorstka, a jej cząsteczki zaczynają zaczepiać się o cząsteczki brudu, dzięki czemu możemy je skutecznie usunąć z naszej skóry.
  Czytaj dalej »
 9. Jak dbać o meble ogrodowe?

  Jak dbać o meble ogrodowe?
  Meble ogrodowe wystawione są na szczególnie trudne warunki. Stoją na zewnątrz przez dużą część roku i są narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Mają intensywny i częsty kontakt z wilgocią, promieniowaniem słonecznym, wysoką temperaturą, silnymi wiatrami, gradem, śniegiem, a nawet mrozami. Takie otoczenie nie jest łaskawe dla materiałów, z jakich są one zrobione, dlatego niezwykle istotną kwestią jest właściwa pielęgnacja i impregnacja tych mebli, aby mogły nam służyć jak najdłużej i być w jak najlepszym stanie.
  Czytaj dalej »
 10. Bejcowanie drewna. Co warto wiedzieć?

  Bejcowanie drewna. Co warto wiedzieć?

  Bejce to specjalne preparaty zdobiące drewno, które wnikają w głąb i nie tworzą na jego powierzchni żadnej powłoki. Nadają się do pokrywania mebli, blatów, schodów oraz podłóg przed ich lakierowaniem. Drewno pokryte bejcą zyskuje nową barwę, ale jego słoje są nadal widoczne. Dzięki temu zastosowanie bejcy daje ciekawy efekt dekoracyjny. 

  Czytaj dalej »
Strona