Poradnik

 1. Wybór profesjonalnych środków czystości: jakość, skuteczność, bezpieczeństwo

  Wybór profesjonalnych środków czystości: jakość, skuteczność, bezpieczeństwo

  Środki czystości i chemia profesjonalna znajdują zastosowanie przede wszystkim w obiektach komercyjnych i użytku publicznego, takich jak m.in. hotele, restauracje, placówki edukacyjne, obiekty sportowe itd. Podczas doboru odpowiednich preparatów, bez względu na to, czy są to płyny do mycia szyb, czy też płyny do mycia naczyń lub podłóg, konieczny jest wybór takich produktów, które będą się wyróżniać nie tylko skutecznością i wysoką jakością, ale i bezpieczeństwem. Liczy się też przystępna cena oraz pojemność wystarczająca na jak najdłuższy czas użytkowania. W tym artykule podpowiemy, na co zwracać uwagę, wybierając profesjonalne środki czystości.

  Czytaj dalej »
 2. Czy olej do podłóg drewnianych to dobre rozwiązanie?

  Czy olej do podłóg drewnianych to dobre rozwiązanie?

  Jeśli wykańczasz mieszkanie, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego ile czasu może zająć podjęcie decyzji w spawie odpowiedniego zabezpieczenia drewnianej podłogi. Do wyboru w ofertach sklepów mamy mnóstwo produktów do tego rodzaju zadań: lakiery, woski, olejowoski i wreszcie oleje do podłóg drewnianych. Drewniana podłoga to skarb i prawdziwa ozdoba naszych wnętrz, więc na pewno trzeba jej zapewnić wykończenie, które będzie zarówno podkreślać jej piękno, jak i solidnie ją zabezpieczać przed szkodliwym działaniem wilgoci czy uszkodzeń mechanicznych.

  Oleje podłogowe to ostatnio coraz bardziej popularne rozwiązanie, po które sięgają ludzie ceniący sobie naturalny wygląd drewna, przyjemny, małoinwazyjny zapach oraz wygodę samodzielnego nakładania produktu. Olej podkreśli naturalny układ słojów drewna, nada mu ciepły odcień i świetnie je zabezpieczy, zwiększając jego trwałość.

  Czym tak naprawdę jest olej podłogow

  Czytaj dalej »
 3. Higiena sanitariatów – proste i skuteczne metody

  Higiena sanitariatów – proste i skuteczne metody

  Higiena sanitariatów – proste i skuteczne metody
  Higiena sanitariatów jest często lekceważona, bo efektów nie widać gołym okiem. Jednak takie zaniedbania mogą być szkodliwe. Poznaj zasady higieny sanitariatów.

  Zasady prawidłowej higieny sanitariatów

  Większość z nas traktuje czyszczenie łazienek jako przykry obowiązek. Argumentem jest najczęściej albo przykry wygląd lub zapach, albo tzw. „bo tak trzeba”. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że z samej nieumytej toalety niewidoczne dla nas bakterie rozprzestrzeniają się na całe pomieszczenie. Jakie są więc zasady higieny sanitariatów?

  Zasady higieny

  Chciałoby się powiedzieć – ot, przecież to nic trudnego, wystarczy wziąć szmatkę w dłoń i wyczyścić. Niestety, działając w ten sposób, możemy nie tylko nie wyczyścić armatury (choć „na oko” będzie czysta), ale też zarazić się bakteriami i p

  Czytaj dalej »
 4. Czyściwo przemysłowe czy zwykłe ręczniki papierowe?

  Czyściwo przemysłowe czy zwykłe ręczniki papierowe?

  Sprzątanie nie należy do ulubionych czynności większości osób. Chociaż wiemy, że jest konieczne, nie lubimy robić porządków ani w domu, ani w miejscu pracy. Może ono być tym bardziej irytujące, gdy musimy sprzątać przy pomocy nieskutecznych płynów lub akcesoriów. Proces wtedy wydłuża się, robi się jeszcze większy bałagan, a my irytujemy się jeszcze bardziej. Gdy przychodzi do sprzątnięcia plamy oleju lub smaru z jakiejś powierzchni, już na samą myśl najchętniej ucieklibyśmy tam, gdzie pieprz rośnie. Jednak jest jeden dobry sposób, by poradzić sobie nawet z tak trudnymi zabrudzeniami.

  Ręczniki papierowe

  Najczęściej w domach do szybkiego sprzątania używa się ręczników papierowych. Na rolce jest ich zawsze sporo, są więc chłonniejsze niż zwykła szmatka. W dodatku nie trzeba ich prać. Jednak mokre ręczniki papierowe łatwo rozrywają się, a do tego ciężko nimi posprzątać wyżej wspomniany olej. Wiele osób zas

  Czytaj dalej »
 5. Jakie funkcje pełnią dozowniki na mydło?

  Jakie funkcje pełnią dozowniki na mydło?

  Dozowniki na mydło są już standardem w większości miejsc użyteczności publicznej. Dzięki nim łazienki wyglądają schludnie i czysto. Na rynku dostępne są dozowniki automatyczne, które same podają odmierzoną ilość mydła na dłonie, oraz zwykłe, które w jakiś sposób trzeba „wcisnąć”, by użyć mydła. Sklepy oferują najróżniejsze modele dozowników, dzięki czemu można znaleźć dozownik na mydło dla łazienki w każdym stylu.

  Higiena przede wszystkim

  Główną funkcją dozownika na mydło jest zapewnienie higieny osobom, które myją ręce. Zwykłe mydło dotykane przez kilkanaście osób dziennie staje się siedliskiem bakterii i zarazków. Dozownik sprawia, że mają one mniejszą szansę zaatakowania kolejnej osoby. Dlatego też dozowniki są niezastąpione w szpitalach, gastronomii, przedszkolach i w innych miejscach, w których zarażenie się jest bardzo możliwe.

  Czytaj dalej »
 6. Co warto wiedzieć o płynach do czyszczenia wykładzin?

  Co warto wiedzieć o płynach do czyszczenia wykładzin?

  Mycie posadzek w niektórych biurowcach jest zmorą firm sprzątających, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem panuje śnieżna i błotnista zima. Jednak to, co nie raz stwarza ogromny problem, to czyszczenie biurowych wykładzin. Oprócz zwykłych plam z nanoszonego błota, które się na nich pojawiają, często zdarza się  któremuś z pracowników wylać na wykładzinę kawę, herbatę, tusz do pieczątek i wiele innych, czasami trudnych do określenia substancji. Plamy są problematyczne. Użycie zbyt mocnej chemii może spowodować odbarwienie wykładziny, zbyt lekkiej to, że plama na niej pozostanie. Co jeszcze trzeba wiedzieć przed zabraniem się do usuwania trudnej plamy z wykładziny?

  Profesjonalna chemia

  Przede wszystkim każda firma sprzątająca powinna zaopatrzyć się w profesjonalne środki czystości dedykowane do czyszczenia danych powierzchni. W omawianym przypadku przydać się może na przykład płyn do czyszczenia wykładzin Tapi-Wash.. Jest to śr

  Czytaj dalej »
 7. Jak dbać o drewnianą podłogę?

   Jak dbać o drewnianą podłogę?

  Ostrożnie z wodą

  Drewniane podłogi nie przepadają za wilgocią i wodą. Mycie ich mopem sznurkowym nie jest więc najlepszym pomysłem. Zwykły sznurkowy mop zostawia po sobie sporo wilgoci i jest dobrym rozwiązaniem do kafelków i podłóg kamiennych. Dla podłóg drewnianych dedykowane są mopy płaskie, które o wiele lepiej zbierają wodę. Mop płaski ma jeszcze jedną zaletę: łatwiej jest dostać się nim w trudne miejsca (np. pod łóżko czy pod biurko) niż zwykłym mopem. Dzięki niemu podłogę w całym pomieszczeniu  można umyć równomiernie. Częste mycie podłogi drewnianej z użyciem dużej ilości wody może doprowadzić do „puchnięcia” desek czy klepki, oraz pojawienia się w niej grzyba. Woda, która dostanie się pod dywan czy wykładzinę  sprawi z kolei, że podłoga w tym miejscu odparzy się i pozostaną na niej czarne, nieestetyczne ślady.

  Środki do mycia podłóg

  Do mycia

  Czytaj dalej »
 8. Super skoncentrowane środki czystości

   Super skoncentrowane środki czystości

  Super skoncentrowane środki czystości są chętnie używane przez wiele firm sprzątających. Chociaż początkowo część ekip sprzątających podchodziła do nich z dużą dozą niepewności szybko okazało się, że nie są mniej skuteczne w działaniu niż zwykła chemia. Superkoncentrat w niewielkiej ilości musi być zmieszany z wodą, by otrzymać środek czystości sprawdzający się w profesjonalnym sprzątaniu. Superkoncentraty mają naprawdę wiele zalet. Przyjrzyjmy się im bliżej.

  Oszczędności

  Superkoncentraty przynoszą używającym je ekipom sprzątającym wiele korzyści. Przede wszystkim ich używanie to ogromna oszczędność miejsca. Niektóre firmy nie mogą pochwalić się sporym magazynem, w którym przetrzymuje się chemię. W nich miejsce na półkach jest na wagę złota. Skoncentrowane środki są zbawieniem – zamiast kilku butelek danego płynu, w magazynku przechowuje się jedną. Superkoncentraty to też oszczędność pieniędzy. Nie są wiele droższe od zwykłych środków, ale są kilku

  Czytaj dalej »
 9. Efektywne mycie szyb

  Efektywne mycie szyb

  Umycie okien we własnym domu doprowadza nie raz do szewskiej pasji. Mimo ogromnej oferty środków czyszczących w każdym sklepie ciężko jest znaleźć taki, który byłby skuteczny w usuwaniu brudu i jednocześnie nie pozostawiałby zacieków. Jak więc radzą sobie profesjonalne firmy sprzątające, które muszą doprowadzić do porządku nowoczesne biurowce? W wielu z nich znajduje się wiele szklanych ścian, drzwi, pulpitów i stołów. Czy się czyścić je szybko, a zarazem efektywnie?

  Pomocnicy

  Kluczem do sukcesu tego typu firm są profesjonalne środki czyszczące, których używają ich pracownicy. Do skutecznego czyszczenia tego typu powierzchni niezbędny jest chociażby specjalistyczny płyn do mycia szyb. Firmy sprzątające inwestują tylko w najwyższej jakości detergenty, dzięki którym mogą efektywnie wykonywać swoje zadania. Dobry płyn do mycia szyb ma t

  Czytaj dalej »
 10. Sprzątanie obiektów użyteczności publicznej

  Sprzątanie obiektów użyteczności publicznej

  Sprzątanie wielkich centrów handlowych czy szpitali zdecydowanie różni się od porządków, jakie przeprowadzamy w domu. Doprowadzenie do porządku ogromnego metrażu, po którym dziennie przewijają się setki ludzi, nie jest łatwe i wymaga zatrudnienia profesjonalnej ekipy sprzątającej, dysponującej odpowiednim sprzętem, wiedzą i środkami czyszczącymi. Czy te ostatnie różnią się aż tak bardzo od popularnych detergentów, których używamy w domu?

  Profesjonalne środki czyszczące

  Profesjonalne środki czyszczące, których używają ekipy sprzątające obiekty użyteczności publicznej, zdecydowanie różnią się od tych, których używamy w domu. Przede wszystkim nie mają one nieprzyjemnego, żrącego zapachu. Jeśli się dobrze zastanowimy, nie przypomnimy sobie raczej, byśmy kiedykolwiek czuli charakterystyczny „chemiczny” zapach będąc w galerii handlowej. Drugą rzeczą cechującą profesjonalne środki czyszczące jest to, że one p

  Czytaj dalej »
Strona