Poradnik

 1. Jak dbać o meble ogrodowe?

  Jak dbać o meble ogrodowe?
  Meble ogrodowe wystawione są na szczególnie trudne warunki. Stoją na zewnątrz przez dużą część roku i są narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Mają intensywny i częsty kontakt z wilgocią, promieniowaniem słonecznym, wysoką temperaturą, silnymi wiatrami, gradem, śniegiem, a nawet mrozami. Takie otoczenie nie jest łaskawe dla materiałów, z jakich są one zrobione, dlatego niezwykle istotną kwestią jest właściwa pielęgnacja i impregnacja tych mebli, aby mogły nam służyć jak najdłużej i być w jak najlepszym stanie.
  Czytaj dalej »
 2. Bejcowanie drewna. Co warto wiedzieć?

  Bejcowanie drewna. Co warto wiedzieć?

  Bejce to specjalne preparaty zdobiące drewno, które wnikają w głąb i nie tworzą na jego powierzchni żadnej powłoki. Nadają się do pokrywania mebli, blatów, schodów oraz podłóg przed ich lakierowaniem. Drewno pokryte bejcą zyskuje nową barwę, ale jego słoje są nadal widoczne. Dzięki temu zastosowanie bejcy daje ciekawy efekt dekoracyjny. 

  Czytaj dalej »
 3. Podstawowe akcesoria do sprzątania

  Podstawowe akcesoria do sprzątania

  Utrzymanie w czystości pomieszczeń należących do obiektów użytku publicznego, komercyjnego czy biurowego wymaga przygotowania. Wyzwaniem jest rozległa przestrzeń oraz korzystanie ze wspomnianych ośrodków przez dużą liczbę ludzi. Jeśli chcemy oferować profesjonalne sprzątanie i czyszczenie firmom, centrom handlowym czy urzędom, powinniśmy zapoznać się z urządzeniami i akcesoriami do sprzątania.

  Czytaj dalej »
 4. Zalety dozowników do mydła z czujnikiem ruchu

  Zalety dozowników do mydła z czujnikiem ruchu
  Higiena jest jedną z najistotniejszych kwestii w naszym codziennym życiu. Przestrzeganie czystości jest podstawą do zapewnienia zdrowego życia, dlatego w miejscach pracy albo w miejscach użyteczności publicznej rzeczą szczególnie ważną jest zapewnienie maksimum higieny. Jak to zrobić? Wystarczy przemyśleć wyposażenie łazienek i zadbać o odpowiednie akcesoria, które pomogą w utrzymaniu higieny. Trzeba także dbać o systematyczne i gruntowne sprzątanie i mycie odpowiednimi środkami czyszczącymi pomieszczeń sanitarnych.
  Czytaj dalej »
 5. Dlaczego ręczniki do rąk w publicznych toaletach są lepsze od suszarek?

  Dlaczego ręczniki do rąk w publicznych toaletach są lepsze od suszarek?
  W toaletach publicznych po umyciu rąk mamy do dyspozycji automatyczne suszarki do rąk albo ręczniki w specjalnych dozownikach. Wiele osób woli skorzystać z suszarki, bo jest wygodniejsza i nie trzeba wyrzucać do kosza zużytego ręcznika, ale czy jest to dobry dla naszego zdrowia wybór? Ostatnie badania dowodzą, że korzystanie z suszarek do rąk w toaletach publicznych powinno być ograniczone do minimum, gdyż jest niebezpieczne dla naszego organizmu.
  Czytaj dalej »
 6. Wybór profesjonalnych środków czystości: jakość, skuteczność, bezpieczeństwo

  Wybór profesjonalnych środków czystości: jakość, skuteczność, bezpieczeństwo

  Środki czystości i chemia profesjonalna znajdują zastosowanie przede wszystkim w obiektach komercyjnych i użytku publicznego, takich jak m.in. hotele, restauracje, placówki edukacyjne, obiekty sportowe itd. Podczas doboru odpowiednich preparatów, bez względu na to, czy są to płyny do mycia szyb, czy też płyny do mycia naczyń lub podłóg, konieczny jest wybór takich produktów, które będą się wyróżniać nie tylko skutecznością i wysoką jakością, ale i bezpieczeństwem. Liczy się też przystępna cena oraz pojemność wystarczająca na jak najdłuższy czas użytkowania. W tym artykule podpowiemy, na co zwracać uwagę, wybierając profesjonalne środki czystości

  Czytaj dalej »
 7. Czy olej do podłóg drewnianych to dobre rozwiązanie?

  Czy olej do podłóg drewnianych to dobre rozwiązanie?

  Jeśli wykańczasz mieszkanie, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego ile czasu może zająć podjęcie decyzji w spawie odpowiedniego zabezpieczenia drewnianej podłogi. Do wyboru w ofertach sklepów mamy mnóstwo produktów do tego rodzaju zadań: lakiery, woski, olejowoski i wreszcie oleje do podłóg drewnianych. Drewniana podłoga to skarb i prawdziwa ozdoba naszych wnętrz, więc na pewno trzeba jej zapewnić wykończenie, które będzie zarówno podkreślać jej piękno, jak i solidnie ją zabezpieczać przed szkodliwym działaniem wilgoci czy uszkodzeń mechanicznych.

  Czytaj dalej »
 8. Jak dbać o drewnianą podłogę?

   Jak dbać o drewnianą podłogę?

  Drewniane podłogi nie przepadają za wilgocią i wodą. Mycie ich mopem sznurkowym nie jest więc najlepszym pomysłem. Zwykły sznurkowy mop zostawia po sobie sporo wilgoci i jest dobrym rozwiązaniem do kafelków i podłóg kamiennych. Dla podłóg drewnianych dedykowane są mopy płaskie, które o wiele lepiej zbierają wodę. Mop płaski ma jeszcze jedną zaletę: łatwiej jest dostać się nim w trudne miejsca (np. pod łóżko czy pod biurko) niż zwykłym mopem. Dzięki niemu ...

  Czytaj dalej »
 9. Super skoncentrowane środki czystości

   Super skoncentrowane środki czystości

  Super skoncentrowane środki czystości są chętnie używane przez wiele firm sprzątających. Chociaż początkowo część ekip sprzątających podchodziła do nich z dużą dozą niepewności szybko okazało się, że nie są mniej skuteczne w działaniu niż zwykła chemia. Superkoncentrat w niewielkiej ilości musi być zmieszany z wodą, by otrzymać środek czystości sprawdzający się w profesjonalnym sprzątaniu. Superkoncentraty mają naprawdę wiele zalet. Przyjrzyjmy się im bliżej...

  Czytaj dalej »
 10. Co warto wiedzieć o płynach do czyszczenia wykładzin?

  Co warto wiedzieć o płynach do czyszczenia wykładzin?

  Mycie posadzek w niektórych biurowcach jest zmorą firm sprzątających, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem panuje śnieżna i błotnista zima. Jednak to, co nie raz stwarza ogromny problem, to czyszczenie biurowych wykładzin. Oprócz zwykłych plam z nanoszonego błota, które się na nich pojawiają, często zdarza się  któremuś z pracowników wylać na wykładzinę kawę, herbatę, tusz do pieczątek i wiele innych, czasami trudnych do określenia substancji. Plamy są problematyczne. Użycie zbyt mocnej chemii może spowodować odbarwienie wykładziny, zbyt lekkiej to, że plama na niej pozostanie. Co jeszcze trzeba wiedzieć przed zabraniem się do usuwania trudnej plamy z wykładziny?

  Czytaj dalej »
Strona