Archiwum: Styczeń 2019

  1. Czy olej do podłóg drewnianych to dobre rozwiązanie?

    olej do podłóg drewnianych to dobre rozwiązanie

    Jeśli wykańczasz mieszkanie, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego ile czasu może zająć podjęcie decyzji w spawie odpowiedniego zabezpieczenia drewnianej podłogi. Do wyboru w ofertach sklepów mamy mnóstwo produktów do tego rodzaju zadań: lakiery, woski, olejowoski i wreszcie oleje do podłóg drewnianych. Drewniana podłoga to skarb i prawdziwa ozdoba naszych wnętrz, więc na pewno trzeba jej zapewnić wykończenie, które będzie zarówno podkreślać jej piękno, jak i solidnie ją zabezpieczać przed szkodliwym działaniem wilgoci czy uszkodzeń mechanicznych.

    Czytaj dalej »
  2. Jak dbać o drewnianą podłogę?

    Jak dbać o drewnianą podłogę

    Drewniane podłogi nie przepadają za wilgocią i wodą. Mycie ich mopem sznurkowym nie jest więc najlepszym pomysłem. Zwykły sznurkowy mop zostawia po sobie sporo wilgoci i jest dobrym rozwiązaniem do kafelków i podłóg kamiennych. Dla podłóg drewnianych dedykowane są mopy płaskie, które o wiele lepiej zbierają wodę. Mop płaski ma jeszcze jedną zaletę: łatwiej jest dostać się nim w trudne miejsca (np. pod łóżko czy pod biurko) niż zwykłym mopem. Dzięki niemu ...

    Czytaj dalej »
  3. Super skoncentrowane środki czystości

    Super skoncentrowane środki czystości

    Super skoncentrowane środki czystości są chętnie używane przez wiele firm sprzątających. Chociaż początkowo część ekip sprzątających podchodziła do nich z dużą dozą niepewności szybko okazało się, że nie są mniej skuteczne w działaniu niż zwykła chemia. Superkoncentrat w niewielkiej ilości musi być zmieszany z wodą, by otrzymać środek czystości sprawdzający się w profesjonalnym sprzątaniu. Superkoncentraty mają naprawdę wiele zalet. Przyjrzyjmy się im bliżej...

    Czytaj dalej »
  4. Co warto wiedzieć o płynach do czyszczenia wykładzin?

    Co warto wiedzieć o płynach do czyszczenia wykładzin?

    Mycie posadzek w niektórych biurowcach jest zmorą firm sprzątających, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem panuje śnieżna i błotnista zima. Jednak to, co nie raz stwarza ogromny problem, to czyszczenie biurowych wykładzin. Oprócz zwykłych plam z nanoszonego błota, które się na nich pojawiają, często zdarza się  któremuś z pracowników wylać na wykładzinę kawę, herbatę, tusz do pieczątek i wiele innych, czasami trudnych do określenia substancji. Plamy są problematyczne. Użycie zbyt mocnej chemii może spowodować odbarwienie wykładziny, zbyt lekkiej to, że plama na niej pozostanie. Co jeszcze trzeba wiedzieć przed zabraniem się do usuwania trudnej plamy z wykładziny?

    Czytaj dalej »
  5. Efektywne mycie szyb

    Efektywne mycie szyb

    Umycie okien we własnym domu doprowadza nie raz do szewskiej pasji. Mimo ogromnej oferty środków czyszczących w każdym sklepie ciężko jest znaleźć taki, który byłby skuteczny w usuwaniu brudu i jednocześnie nie pozostawiałby zacieków. Jak więc radzą sobie profesjonalne firmy sprzątające, które muszą doprowadzić do porządku nowoczesne biurowce? W wielu z nich znajduje się wiele szklanych ścian, drzwi, pulpitów i stołów. Czy się czyścić je szybko, a zarazem efektywnie?

    Czytaj dalej »
  6. Jakie funkcje pełnią dozowniki na mydło?

    Jakie funkcje pełnią dozowniki na mydło?

    Dozowniki na mydło są już standardem w większości miejsc użyteczności publicznej. Dzięki nim łazienki wyglądają schludnie i czysto. Na rynku dostępne są dozowniki automatyczne, które same podają odmierzoną ilość mydła na dłonie, oraz zwykłe, które w jakiś sposób trzeba „wcisnąć”, by użyć mydła. Sklepy oferują najróżniejsze modele dozowników, dzięki czemu można znaleźć dozownik na mydło dla łazienki w każdym stylu.

    Czytaj dalej »
  7. Czyściwo przemysłowe czy zwykłe ręczniki papierowe?

    Czyściwo przemysłowe czy zwykłe ręczniki papierowe?

    Sprzątanie nie należy do ulubionych czynności większości osób. Chociaż wiemy, że jest konieczne, nie lubimy robić porządków ani w domu, ani w miejscu pracy. Może ono być tym bardziej irytujące, gdy musimy sprzątać przy pomocy nieskutecznych płynów lub akcesoriów. Proces wtedy wydłuża się, robi się jeszcze większy bałagan, a my irytujemy się jeszcze bardziej. Gdy przychodzi do sprzątnięcia plamy oleju lub smaru z jakiejś powierzchni, już na samą myśl najchętniej ucieklibyśmy tam, gdzie pieprz rośnie. Jednak jest jeden dobry sposób, by poradzić sobie nawet z tak trudnymi zabrudzeniami.

    Czytaj dalej »
  8. Sprzątanie obiektów użyteczności publicznej

    Sprzątanie obiektów użyteczności publicznej

    Sprzątanie wielkich centrów handlowych czy szpitali zdecydowanie różni się od porządków, jakie przeprowadzamy w domu. Doprowadzenie do porządku ogromnego metrażu, po którym dziennie przewijają się setki ludzi, nie jest łatwe i wymaga zatrudnienia profesjonalnej ekipy sprzątającej, dysponującej odpowiednim sprzętem, wiedzą i środkami czyszczącymi. Czy te ostatnie różnią się aż tak bardzo od popularnych detergentów, których używamy w domu?

    Czytaj dalej »
  9. Higiena sanitariatów – proste i skuteczne metody

    Higiena sanitariatów – proste i skuteczne metody

    Chciałoby się powiedzieć – ot, przecież to nic trudnego, wystarczy wziąć szmatkę w dłoń i wyczyścić. Niestety, działając w ten sposób, możemy nie tylko nie wyczyścić armatury (choć „na oko” będzie czysta), ale też zarazić się bakteriami i przenieść je dalej, np. na naczynia czy sztućce. Co nie znaczy, że zasady higieny są skomplikowane – trzeba ich po prostu uważnie przestrzegać, a utrzymanie czystości w łazience będzie szybkie i skuteczne.

    Czytaj dalej »