KILKA SŁÓW O RĘCZNIKACH PAPIEROWYCH W ROLCE

Ręczniki papierowe w rolce zrewolucjonizowały suszenie rąk w miejscach publicznych. Sprawdziły się w nich na tyle dobrze, że stały się chętnie kupowanym akcesorium do każdego domu, nie tylko do zadań łazienkowych. Ręcznik w roli dobrej jakości sprawia, że porządki w domu są szybkie i efektowne.

W biurach

W toaletach, przez które na co dzień przewija się wiele ludzi, zwykłe ręczniki byłyby prostu nieskuteczne. Pierwszych kilka osób, które wytarłyby dłonie w zwykły ręcznik sprawiłoby, że byłby on mokry. Kolejnym osobom po prostu byłoby niemiło z niego korzystać. Do tego byłoby to po prostu niehigieniczne. Nawet umyte dłonie mogą przenosić różnego rodzaju choroby, paradoksalnie więc mycie rąk po skorzystaniu z toalety byłoby tak samo groźne, jak nieumycie ich wcale. Jednorazowe ręczniki papierowe rozwiązują ten problem. Każda osoba myjąca dłonie może dzięki nim urwać swój kawałek chłonnego papieru, a po użyciu go – wyrzucić go o do kosza. Ręczniki papierowe pozwalają też w biurze na natychmiastowe usunięcie rozlanej kawy z biurka, czy posprzątanie innych płynów.

W domu

Ręczniki papierowe używane w domu mają nieco inne zastosowania. Ato dlatego, że domownicy korzystają ze swoich prywatnych, zwykłych ręczników, nie muszą więc martwić się o niedotrzymanie zasad higieny. Ręczniki papierowe w domu to przeważnie potężne narzędzie do sprzątania. Mają setki zastosowań. Dzięki nim ławo umyć okna i lustra w domu, a także zetrzeć kurze z szafek. Są idealnie do usuwania plam z oleju w kuchni – dobrze go wchłaniają, a nie rozmazują, jak zwykła ścierka. Ręcznik papierowy w rolce to też świetny asystent przy czyszczeniu szyby od kominka. Zwykły ręcznik po jednym takim czyszczeniu nie dałby się doprać. Ręcznik papierowy jest idealny wszędzie tam, gdzie po użyciu zwykły ręcznik nadawałby się tylko do wyrzucenia. Można śmiało nim posprzątać rozlany czerwony barszcz, czy zacieki na kafelkach ze świeżo kładzionej na włosy farby. Ręczniki papierowe przydają się też w kuchni, do odsączania smażonych potraw z tłuszczu.