Co znajdę w sklepie?

Chemia Profesjonalna

Środki czystości z kategorii chemii profesjonalnej - według kryterium ich przeznaczenia - dzielone są najogólniej na środki higieny obiektów oraz inne, wśród których z kolei występują różne grupy środków o wyższym stopniu wyspecjalizowania. Rozległa rodzina środków do higieny obiektów, dzielona jest z kolei na grupy środków do codziennego mycia lub pielęgnacji powierzchni, środków do gruntownego czyszczenia oraz środków konserwujących czy też zabezpieczających powierzchnie. Podział ten odnosi się przede wszystkim do powierzchni podłogowych – ale nie tylko. Jest on nieostry, krzyżuje się z innymi podziałami wprowadzanymi przez producentów ze względu na rodzaje powierzchni, na których poszczególne środki mają być stosowane, lub według charakterystycznych miejsc, dla których środki te są przeznaczone wyłącznie lub w przeważającej mierze. Bardzo często zresztą środki wskazywane jako idealne do stosowania na określonych powierzchniach lub we wskazanych miejscach nadaje się także, lub są wskazywane jako odpowiednie do stosowania na powierzchniach innego rodzaju lub w innego typu miejscach.

Wyróżnia się zatem grupy środków w mniejszym lub większym stopniu wyspecjalizowanych, jak środki do czyszczenia sanitariatów, do higieny kuchni a wśród nich do maszynowego lub ręcznego mycia naczyń, środki do pielęgnacji powierzchni drewnianych, środki do dywanów, wykładzin tekstylnych i tapicerek, środki do szkła, metali i tworzyw sztucznych, środki dla przemysłu, środki dezynfekujące czy antybakteryjne różnego przeznaczenia. Wyróżnia się wreszcie środki do krystalizacji kamienia, do mycia rąk, odświeżacze powietrza, środki do mycia samochodów w tym środki dla myjni samochodowych a nawet do solariów. Niektórzy producenci wyodrębniają grupy (linie) hotelowe, dla gastronomii i inne. Osobno funkcjonuje podział środków myjących na środki alkaliczne, neutralne i kwaśne.

Prezentowane w sklepie produkty chemii profesjonalnej pochodzące od szwedzkiego producenta chemii Pramol. Produkty  zostały w sklepie skategoryzowane z uwzględnieniem wymienionych wyżej podziałów i wyróżnień w sposób w miarę szczegółowy by ułatwić klientowi odnalezienie potrzebnego mu preparatu. Opisy zamieszczone przy poszczególnych produktach zawierają szczegółowe wskazówki co do ich przeznaczenia i sposobu użycia.

Systemy Higieniczne

Firma Tork oferuje nam doskonałe systemy higieniczne dla toalet w obiektach użyteczności publicznej. Na ich - prezentowaną w naszym sklepie - ofertę składają się ręczniki papierowe, papiery toaletowe, mydła w płynie, odświeżacze powietrza i inne. Ponadto obie marki oferują niezawodne czyściwa przemysłowe – włókninowe i papierowe.

Jednorazowe ręczniki papierowe występują jako ręczniki w rolach lub ręczniki w składce. Nadto ręczniki występują w trzech poziomach jakości.

Prezentowane ręczniki papierowe tak w rolach jak i w składce tworzą systemy z odpowiednimi dla nich dozownikami. Dozowniki te w zależności od swego rodzaju, umożliwiają różne sposoby dozowania, np ręczniki w roli dozowane są tradycyjnie bądź centralnie. Ręczniki w składce występują w składce wielopanelowej lub w składce ZZ albo C-Fold. Przypisane są do nich odpowiednie dozowniki. Dozowniki zapewniają wygodę użytkownikowi oraz ekonomiczne zużycie wkładów.

Każda z prezentowanych firm oferuje także jedną wersję papieru toaletowego w składce oraz odpowiedni dla niego dozownik.

Istotny segment systemów higienicznych w stanowią mydła w płynie (a także w piance).  Stanowią one systemy z odpowiednimi dozownikami. Ponadto oferowane są mydła w pojemnikach o większym rozmiarze, które można stosować do różnego rodzaju dozowników nalewowych.

Marka Tork prezentuje również system serwetek dyspenserowych w składce oraz grupę odpowiednich dla nich dozowników.

Dozowniki

W ofercie Petrus Serwis mamy najwyższej jakości dozowniki firmy Tork (SCA)  Dozowniki te cechuje funkcjonalność oraz niezawodność. Dozowniki plastikowe Tork występują w kolorach białym i czarnym, natomiast dozowniki aluminiowe są w kolorze szarym. Dozowniki plastikowe Katrin są w kolorze szarym a metalowe w kolorze satynowym a także białym.

Dozowniki do jednorazowych ręczników papierowych oraz papieru toaletowego pomyślane zostały tak, by stanowiły systemy z odpowiednimi dla nich wkładami. Zatem dla jednorazowych ręczników w roli przeznaczone są właściwe dozowniki. Odpowiednio dozowniki do ręczników w składce różnych typów mają przypisane sobie właściwe ręczniki. Dozowniki te z reguły występują w wersjach mniejszej i większej, co ma zapewnić lepsze zaspokojenie indywidualnych potrzeb klienta.

Dozowniki Tork do odpowiednich serwetek w składce zapewniają dozowanie zawsze jednej serwetki, co stanowi rozwiązanie niezwykle ekonomiczne a zarazem jest bardzo wygodne dla osoby serwetek używającej.

Nadto polecamy dozowniki (stojaki) do czyściw Tork.  Rozmiary (pojemności) tych dozowników pozostają we właściwych relacjach z czyściwami tych marek.

Czyściwa

Konieczność stosowania  wysokiej jakości czyściw w zakładach produkcyjnych i montażowych, w warsztatach mechanicznych i ślusarskich, w lakierniach, w drukarniach, w gastronomii, w szpitalach i w wielu innych miejscach nie budzi wątpliwości. Czyściwa są niezbędne w większości miejsc pracy - zwłaszcza w przemyśle.

Marka Tork pierwszym rzędzie oferuje czyściwa przemysłowe wielozadaniowe Tork Premium Multipurpose Cloth - wyjątkowo trwałe, wydajne, chłonne oraz ekonomiczne. Dalej idą czyściwa specjalistyczne Tork Premium Specialist Cloth. Ze względu na unikalne własności, zwłaszcza niską pylność, czyściwa te przeznaczone są do specjalistycznych zastosowań, gwarantując najwyższą jakość oraz maksymalną higienę. W grupie tej występują także dwa czyściwa nasączane Vet Vipe, szczególnie skuteczne w usuwaniu zabrudzeń, połączone z wygodnym, przenośnym systemem dozowania. Wszystkie wymienione czyściwa reprezentują najwyższy poziom jakości i submarkę Tork Premium.

W submarce i kategorii jakościowej Advanced mamy czyściwa Tork Advanced, zwłaszcza z serii 400 Performance (papierowe). Czyściwa te są wykonane w unikalnej technologii TAD lub Hybrid i są one o 36% bardziej chłonne, o 35% bardziej mięsiste i miękkie i o 27% bardziej wytrzymałe od czyściw wykonanych w technologii tradycyjnej. Są także odporne na rozwarstwienie. Ich stosowanie sprzyja znaczącemu podniesieniu higieny, a także wzrostowi wydajności i poprawie warunków pracy.

Sprzęt ręczny do utrzymania czystościPetrus Serwis reprezentowany jest przez szeroki wachlarz produktów polskiej marki Splast oraz przez produkty znanej powszechnie marki Vileda.

Oferta Splasta obejmuje przede wszystkim bogaty wybór niezawodnych i trwałych wózków do sprzątania. Prezentują one europejski poziom jakości – wytwarzane są z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Wózki do sprzątania znajdują szerokie zastosowanie w efektywnym sprzątaniu niewielkich a także większych powierzchni - biur, hoteli, szkół, zakładów przemysłowych, szpitali itp. Stanowią one rozmaitość zapewniającą, że każdy użytkownik znajdzie wśród nich egzemplarz idealny z punktu widzenia swoich potrzeb i gustów.

Splast wyróżnił z uwagi na zakres funkcjonalności następujące grupy wózków do sprzątania:

 • wózki Mikro
 • pojedyncze wózki z tworzywa sztucznego
 • podwójne wózki z tworzywa sztucznego
 • pojedyncze wózki chromowane
 • podwójne wózki chromowane
 • wózki chromowane z wiadrami 25 l (pojedynczy i podwójny)
 • wózki serwisowe
 • wózki MINI
 • wózki MIDI
 • wózki na odpady
 • zestawy hotelowe
 • zestawy sprzątające

W ofercie firmy Splast  znajdziecie Państwo także bogaty wybór stelaży do mopów oraz szeroki wachlarz mopów wymiennych. Wśród mopów wyróżnić należy mopy sznurkowe i mopy płaskie kieszeniowe, a w tej grupie mopy z mikrofazy. Mopy płaskie występują w wersjach podstawowej, oraz z tasiemkami i z uszami.

Sprzęt do mycia podłóg to przede wszystkim system Ultra Speed, na który składają się zestawy do sprzątania z jednym a także z dwoma wiadrami, stelaż oraz mopy, w tym mop z mikrofazy. System Combi Speed z kolei to stelaż i znakomite mopy, w tym także mopy z udziałem mikrofazy. Poza tym mamy elementy kompletu Supermop.

Profesjonlane urządzenia czyszczące

Kategorię urządzenia czyszczące reprezentują w sklepie Petrus Serwis urządzenia produkowane przez szwajcarską firmę Cleanfix oraz IPC. Cleanfix należy do wiodących na świecie producentów urządzeń do czyszczenia podłóg. Szwajcarska marka gwarantuje najwyższą jakość produktów, na co składają się mocna konstrukcja, niezawodność, wydajność i prostota obsługi.

W ofercie Cleanfix znajdziecie Państwo

 • odkurzacze przemysłowe zbierające na sucho i na sucho-mokro oraz odkurzacze specjalne,
 • odkurzacze piorące (ekstrakcyjne) i myjkę wysokociśnieniową,
 • szorowarki do mycia powierzchni twardych – w grupie tej szorowarki jednotarczowe i szorowarki automatyczne (automaty szorująco–zbierające),
 • zamiatarki ręczne.