łóżko szpitalne na korytarzu

Podkłady higieniczne, nazywane też medycznymi, to niezbędne wyposażenie wszystkich placówek, w których wykonuje się inwazyjne zabiegi. Dzięki zastosowaniu takich artykułów możliwe jest zachowanie zasad bezpieczeństwa i higieny. Jednak wybór odpowiednich podkładów medycznych nie zawsze jest oczywisty.

Rodzaje podkładów medycznych

Podkłady medyczne stosuje się nie tylko w placówkach związanych ze służbą zdrowia. Ich użycie często konieczne jest również w salonach kosmetycznych lub studiach tatuażu. Na rynku obecnie dostępne są podkłady medyczne w rozmaitych wielkościach i rodzajach. Zazwyczaj tego typu artykuły higieniczne wykonuje się z celulozy. Można spotkać jednak podkłady zabezpieczone folią, które charakteryzują się nieprzemakalnością. Korzysta się z nich głównie w placówkach medycznych. Warto zwrócić uwagę również na cieszące się dużym uznaniem prześcieradła medyczne. Ich szerokość pozwala na pokrycie łóżka zabiegowego w taki sposób, aby zapewnić higienę i bezpieczeństwo pacjentowi lub klientowi. 

Jak wybrać odpowiedni podkład medyczny?


Aby tego typu artykuły higieniczne spełniały swoją funkcję w należyty sposób, konieczny jest dobór nie tylko ich odpowiedniego rodzaju, ale też rozmiaru. Standardowe podkłady medyczne sprzedawane są w rolkach z perforacją co 50 lub 37 centymetrów. Dzięki temu ich długość można swobodnie dopasować do potrzeb konkretnego zabiegu. Dużo ważniejsza przy wyborze odpowiednich podkładów medycznych jest ich szerokość. Należy zdecydować się na artykuł, który zapewni całkowitą ochronę. Musi on być dopasowany do szerokości leżanki, podłokietnika, siedziska lub podnóżka. Przed zakupem podkładów higienicznych warto dokładnie sprawdzić, jaka ich wielkość będzie optymalna, a następnie zapoznać się z wymiarami dostępnych artykułów.