nieprzyjemny zapach

Węch to jeden ze zmysłów, który pozwala nam postrzegać otaczający nas świat. Natura wyposażyła ludzi w umiejętność rozpoznawania zapachów m.in. po to, aby chronić nas przed niebezpieczeństwem wynikającym np. ze spożycia nieświeżych pokarmów. Dlatego też różne aromaty wpływają na nasze samopoczucie. Jedne z nich wydają nam się przyjemne, inne zaś drażniące. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że wchodząc do domu pierwsze co poczułeś ten nieprzyjemny zapach? Często  przyczyna ich powstawania bywa trudna do zlokalizowana. Skąd zatem się biorą i co robić, aby się ich pozbyć? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Skąd biorą się nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach?

Źródła nieprzyjemnych zapachów w domu bywają różne. Mogą się one wydobywać na przykład z kosza na śmieci. Dlatego zaraz po jego opróżnieniu powinno się go dokładnie myć. Kolejnym źródłem nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach mogą być odpływy zlewów, wanien i umywalek. Lodówka, która służy do przechowywania produktów spożywczych to także miejsce, z którego często może wydobywać się nieświeży zapach. Warto wspomnieć, że ostre, intensywne zapachy, powstające np. na skutek smażenia ryby, wnikają w domowe tekstylia, takie jak zasłony, firany, dywany czy narzuty, przez co mogą być bardzo długo wyczuwalne. To tylko niektóre źródła nieprzyjemnych zapachów w domu. Jak sobie z nimi radzić?

Skuteczne sposoby na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów

Czasami pozbycie się niechcianej woni bywa trudne. Na szczęście dzięki specjalistycznym produktom higienicznym, czyszczącym i zapachowym jesteś w stanie się z nimi uporać. Na początek warto zająć się wspomnianym koszem na śmieci. Pamiętaj, aby zawsze po jego opróżnieniu dokładnie go umyć. Doskonale do tego celu nadaje się Sanipol - perfumowany środek do mycia powierzchni sanitarnych. Nie tylko wyczyścisz nim kosz wykonany z tworzywa sztucznego, czy stali chromowanej, ale także nadasz mu piękny zapach. Czystość i higiena stanowi niemalże gwarancję świeżego zapachu w Twoim domu. Zatem wszystkie powierzchnie kuchenne regularnie przecieraj szmatką z dodatkiem odpowiedniego detergentu. Do tego celu możesz użyć np.   Anticid – odkamienianie w przemyśle spożywczym lub Ecofix Sauer do stali nierdzewnej, czy Grillnet Extra – do przypalonych piekarników.    Dodatkowo pamiętaj o odpowiedniej wentylacji i skutecznej dezynfekcji w łazience. Regularnie wietrz pomieszczenia, często pierz zasłony, firany i narzuty, a także wymieniaj ręczniki. W neutralizacji nieprzyjemnych zapachów niezastąpione są także odświeżacze powietrza w sprayu. Możesz wybrać swój ulubiony zapach i cieszyć się nim już po chwili od użycia. Nie tylko szybko zneutralizują przykry zapach w pomieszczeniu, ale też nadadzą mu przyjemnego aromatu kwiatów, cytrusów lub perfum.