Jakie wózki do sprzątania wybrać dla firmy sprzątającej?

Utrzymanie czystości w takich obiektach, jak hotele, szkoły, biura, restauracje, czy też placówki zdrowia, jest niezwykle istotne i niestety bardzo trudne. Aby zapanować nad brudem, niezbędne jest korzystanie z dużej ilości specjalnych środków czystości oraz akcesoriów do sprzątania, takich jak mopy, ścierki, zmiotki. Z tego powodu ważnym elementem wyposażenia profesjonalnych firm sprzątających są wózki do sprzątania.

Rodzaje wózków do sprzątania

Profesjonalne firmy sprzątające, korzystają z wielu narzędzi, które pozwalają na optymalizacje pracy. Najważniejszym z nich są wózki do sprzątania. Przed jego zakupem warto zapoznać się z dostępnymi modelami, aby jak najlepiej dopasować wyposażenie wózka do obsługiwanego obiektu. Do mycia podłóg wykorzystywane są wózki jedno- lub dwuwiaderkowe, wyposażone dodatkowo w wyciskarkę i małą kuwetę na podręczne akcesoria. Wózki do sprzątania odpadów służą przede wszystkim do segregacji i transportu śmieci. Podzielone są na kilka segmentów wyposażonych w stelaże na worki foliowe z pokrywami. Ich kolorystyka odpowiada barwom segregacji odpadów. Serwisowy wózek do sprzątania kompleksowego posiada dwa do mycia podłóg oraz dodatkowe miejsce na detergenty i worek na odpady. Jego wyposażenie ułatwia kompleksowe sprzątanie pomieszczeń w różnych obiektach. Do czyszczenia pomieszczeń w szpitalach przeznaczone są wózki kuwetowe, które muszą spełniać rygorystyczne wymogi dotyczące utrzymania higieny. Zapewniają je przede wszystkim mopy jednego kontaktu przechowywane w kuwetach.

Zalety korzystania z wózków sprzątających

Wózki sprzątające to niezwykle pomocny sprzęt, który ułatwia pracę. Całość osadzona jest na platformie z kołami, dzięki czemu urządzenie jest mobilne. Osobne wiaderka na czystą i brudną wodę oraz wyciskarka znacznie przyspieszają wykonywanie prac. Dzięki dużej pojemności wózki umożliwiają przechowywanie niezbędnych akcesoriów pod ręką, co jest wygodne. Możliwość przewożenia środków myjących, ściereczek, mopów i wiader z wodą wpływa także na ergonomię pracy – nie trzeba ich dźwigać oraz schylać się niepotrzebnie.