Zalety dozowników do mydła z czujnikiem ruchu

Higiena jest jedną z najistotniejszych kwestii w naszym codziennym życiu. Przestrzeganie czystości jest podstawą do zapewnienia zdrowego życia, dlatego w miejscach pracy albo w miejscach użyteczności publicznej rzeczą szczególnie ważną jest zapewnienie maksimum higieny. Jak to zrobić? Wystarczy przemyśleć wyposażenie łazienek i zadbać o odpowiednie akcesoria, które pomogą w utrzymaniu higieny. Trzeba także dbać o systematyczne i gruntowne sprzątanie i mycie odpowiednimi środkami czyszczącymi pomieszczeń sanitarnych.


Rola dozownika do mydła


Bardzo ważny jest wybór optymalnego dozownika do mydła. Wysokiej jakości dozownik zagwarantuje odpowiednią dbałość o czystość. Na rynku mamy do wyboru dozowniki manualne oraz te z czujnikiem ruchu, które działają automatycznie.


Manualny dozownik do mydła wymaga naciśnięcia odpowiedniego guzika, aby wypłynęło z niego mydło. Użytkownicy obsługują go intuicyjnie i nie mają z tym problemów, jednak sporą wadą takiego rozwiązania jest to, że każdy musi go bezpośrednio dotknąć. Takie postępowanie sprzyja roznoszeniu bakterii. Im więcej ludzi dotyka urządzenia, tym większe ryzyko rozprzestrzeniania się niebezpiecznych wirusów i bakterii. Jeżeli chcemy zapobiec przykrym dla zdrowia użytkowników konsekwencjom wynikającym z korzystania z manualnego dozownika mydła, możemy zainwestować w dozownik do mydła z sensorem ruchu.


Zalety dozownika z czujnikiem ruchu


Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest bezdotykowe korzystanie z automatycznego dozownika. Użytkownicy nie muszą naciskać żadnych przycisków wystarczy, że podsuną rękę pod czujnik ruchu, a dozownik automatycznie uwolni na nią określoną ilość mydła. Dzięki takiej formie obsługi rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów jest zredukowane do minimum. Automatyczny dozownik pozwala także na kontrolę zużycia ilości mydła, gdyż wydaje jednorazowo małą porcję środka myjącego w zupełności wystarczającą do dokładnego umycia rąk. Dzięki temu firma ma szanse zaoszczędzić finanse, ponieważ nie jest narażona na straty związane z niekontrolowanym zużyciem środków higienicznych.