mydło w płynie

Mydło jest jednym z podstawowych kosmetyków, którego zadaniem jest zwalczanie niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii i brudu. Używamy go wiele razy w ciągu dnia, aby zachować higienę i zapewnić sobie zdrowie. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy mycie rąk samą wodą nie wystarczy, to śpieszymy z odpowiedzią – zdecydowanie nie! Sama woda nie zmyje z powierzchni skóry tłuszczu, brudu i mnożących się w takich zanieczyszczeniach bakterii, ponieważ będzie się ślizgać po zabrudzeniach. Mydło działa niczym rzep, powoduje, że woda staje się szorstka, a jej cząsteczki zaczynają zaczepiać się o cząsteczki brudu, dzięki czemu możemy je skutecznie usunąć z naszej skóry. Cząsteczki mydła wiążą się jednym końcem z cząsteczkami brudu, a drugim z cząsteczkami wody, dlatego brud zostaje usunięty razem z mydłem i wodą, a my jesteśmy bezpieczni. 


Dlaczego warto stosować mydło w płynie?


1. Łatwiej jest utrzymać higienę samego mydła.
W przypadku mydeł w płynie zdecydowanie łatwiej jest utrzymać higienę samego mydła oraz jego otoczenia. Kostka mydła leżąca w mydelniczce, która jest wielokrotnie używana, niestety nie prezentuje się najlepiej. Zazwyczaj jest rozmoczona i wilgotna, a mydelniczka ciągle brudna. Mydło w płynie nalane do pojemnika z dozownikiem daje nam możliwość umycia go w każdej chwili, dlatego zawsze prezentuje się estetycznie.

2. Jest wydajne i starcza na dłużej.
Tę właściwość zawdzięcza specjalnemu dozownikowi, który umożliwia nam wyciśnięcie z pojemnika optymalnej ilości mydła potrzebnej do jednorazowego umycia rąk. 

3. Doskonałe dla skóry wrażliwej.
Mydła w płynie sprawdzają się rewelacyjnie w pielęgnacji skóry delikatnej i wrażliwej, ponieważ ich skład nieco różni się od ich odpowiedników w kostce. Zawierają więcej wody, natomiast mniej tłuszczu i zagęszczaczy.

4. Gwarantuje najwyższy poziom higieny.
Odmierzona precyzyjnie dawka mydła spada prosto na nasze dłonie. Taki sposób aplikacji eliminuje potrzebę dotykania dłońmi kostki mydła, które było wcześniej w rękach innych osób. Dzięki temu bakterie nie mają możliwości przenieść się z dłoni na dłonie.

5. Jest ekologiczne.
W naszym sklepie oferujemy bardzo duże opakowania uzupełniające mydła w płynie. Duże opakowanie mydła jest bardzo wydajne, wystarcza na długi czas, wybierając pojemność 1200 lub 1250 ml ograniczamy również zużycie plastiku, z którego są wykonane opakowania na mydło.

6. Można je spersonalizować.
Dzięki swojej płynnej konsystencji i możliwości kupowania go w opakowaniach o dużej pojemności tego typu mydło umożliwia wybór dowolnego dozownika. Możemy kupić go osobno i dopasować do aranżacji wnętrza oraz własnego gustu.