Jak dbać o meble ogrodowe?

Meble ogrodowe wystawione są na szczególnie trudne warunki. Stoją na zewnątrz przez dużą część roku i są narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Mają intensywny i częsty kontakt z wilgocią, promieniowaniem słonecznym, wysoką temperaturą, silnymi wiatrami, gradem, śniegiem, a nawet mrozami. Takie otoczenie nie jest łaskawe dla materiałów, z jakich są one zrobione, dlatego niezwykle istotną kwestią jest właściwa pielęgnacja i impregnacja tych mebli, aby mogły nam służyć jak najdłużej i być w jak najlepszym stanie.


Co robić z meblami, gdy ich nie używamy?


Kiedy przed dłuższy czas nie używamy mebli ogrodowych, warto pomyśleć o ich schowaniu do garażu czy piwnicy. Jeżeli nie mamy wolnego miejsca w pomieszczeniach gospodarczych, możemy złożyć je pod dachem (np. w wiacie ogrodowej) albo zabezpieczyć specjalnymi pokrowcami na meble. Dzięki takiemu postępowaniu nasze meble nie będą narażone na działanie deszczu i innych nieprzyjaznych zjawisk atmosferycznych i dłużej zachowają nienaganny wygląd.


Czyszczenie mebli ogrodowych 


Jeśli posiadamy meble ogrodowe wykonane z drewna, należy dokładnie wyczyścić je środkami przeznaczonymi do pielęgnacji drewna. W ofercie naszego sklepu znajdziecie specjalny preparat do czyszczenia takich mebli, który doskonale usuwa nawet najsilniejsze zabrudzenia. Kolejnym krokiem jest zaimpregnowanie ich impregnatem do mebli ogrodowych. Dzięki temu będą one solidnie zabezpieczone przed działaniem wody, niekorzystnych czynników atmosferycznych, tłuszczem i brudem, który nie będzie tak łatwo przylegał i osadzał się na ich powierzchni.


Podobnie powinno się postępować z meblami wykonanymi z rattanu, polirattanu, stali czy plastiku. Niezależnie od materiału, z jakiego są zrobione, ważne jest ich regularne czyszczenie oraz impregnacja. Te zabiegi pielęgnacyjne zapewnią naszym meblom dłuższą żywotność i świetny stan techniczny. Zadbane meble ogrodowe cieszą oko właścicieli przed wiele lat, dlatego warto pamiętać o właściwej pielęgnacji i dobierać do tego najlepsze preparaty.