Co najczęściej trzeba wymieniać w dozownikach mydła?

Pandemia COVID-19 jeszcze bardziej zwróciła naszą uwagę na potrzebę systematycznego mycia rąk. Nawyk ten ma znaczenie zarówno w domu, jak i w przestrzeni publicznej, takiej jak galerie handlowe, dworce autobusowe, czy przychodnie, gdzie jesteśmy zmuszeni do dotykania wielu powierzchni.

Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo, tworzone są coraz nowocześniejsze dozowniki na mydło. Zdarza się jednak, że w wyniku nadmiernej lub niewłaściwej eksploatacji niektóre z ich elementów konstrukcyjnych ulegają zepsuciu. Jakie części trzeba wymieniać najczęściej? I czy można uniknąć takich awarii? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Co często psuje się w dozownikach do mydła?

Jedną z najczęstszych awarii, która zdarza się zarówno przy użytku domowym, jak i w przestrzeni publicznej, jest pęknięcie i wygięcie się obudowy dozownika. Część ta jest podatna na uszkodzenia, szczególnie jeśli jej bazę stanowi tworzywo sztuczne. W przypadku gdy zniszczeniu uległa tylko warstwa zewnętrzna produktu, wymiana dozownika zależy od naszego poczucia estetyki. Jeśli jednak zauważymy, że pęknięcia pojawiły się nie tylko na samej obudowie, ale także na mechanizmie wewnętrznym i komorze na mydło, niezbędne jest zastąpienie całej konstrukcji.

Specyficznym rodzajem dozowników są dozowniki z tzw. dźwignią łokciową, które są wykorzystywane przede wszystkim w gabinetach lekarskich, czy placówkach medycznych. Ich gwałtowne lub niewprawne użycie może prowadzić do uszkodzeń, a nawet oderwania się dźwigni. W tym przypadku konieczna staje się wymiana całej konstrukcji. Praktyka pokazuje bowiem, że naprawy nie zagwarantują nam jakości i estetyki, którą cieszyliśmy się wcześniej.

Z kolei w przypadku dozowników automatycznych niepoprawne działanie może być wynikiem braku zasilania, zanieczyszczenia sensora ruchu (np. w przypadku osadzania się kamienia), a także zapchania się dyszy (w sytuacji, gdy detergent został zablokowany, a następnie zasechł).

Wysoka jakość dozownika gwarancją zadowolenia

Wspomniane wyżej awarie, które prowadzą do konieczności wymiany części, są tak naprawdę normalnym wynikiem codziennej eksploatacji. Jest to tym bardziej oczywiste w przypadku placówek medycznych, sklepów, urzędów i innego typu budynków, z których każdego dnia korzysta dziesiątki, a nawet setki osób.

Nie zmienia to jednak faktu, że każdy z nas chce korzystać z najwyższej jakości produktów, które gwarantują komfort użytkowania, a jednocześnie zachowują swoją sprawność na wiele lat. Jeśli więc chcemy uniknąć awarii i napraw, warto wybierać rozwiązania tworzone przez profesjonalistów, takich jak Tork i Kimberly Clark, które znajdziesz w naszej ofercie. Proponowane przez nas dozowniki na środki czystości to bardzo wygodne rozwiązania, które pozwalają w prosty i wygodny sposób wydzielić odpowiednią ilość produktu, co przekłada się na wydajność i oszczędność artykułu.