podajnik na mydło

Podajniki mydła to wygodny sposób aplikacji określonej ilości mydła w płynie bezpośrednio na dłonie. Zapewniają one higienę, a przy tym są łatwe w użytkowaniu i na dłuższą metę przyczyniają się do oszczędności na środkach myjących. Sprawia to, że coraz liczniejsi przedsiębiorcy, instytucje publiczne, bardzo chętnie po nie sięgają. Co jeszcze warto wiedzieć o podajnikach mydła? Sprawdź koniecznie.

Gdzie najlepiej sprawdzają się podajniki mydła?

Dozowniki na mydło w płynie znajdują szerokie zastosowanie w każdym miejscu publicznym: w szkołach i na uczelniach wyższych, urzędach miejskich, średnich i dużych firmach, galeriach handlowych. Wydajność stosowanych środków myjących sprawia, że podajniki do mydła coraz częściej stosuje się także w restauracjach i pubach, a także mniejszych firmach i prywatnych domach. Wysoki poziom higieny, jaki zapewniają dozowniki mydła jest powodem stosowania ich w szpitalach, przychodniach i instytucjach zdrowia publicznego. Coraz częściej w czasach pandemii podajniki mydła służą także jako dozowniki do aplikacji żelu antybakteryjnego nie tylko w łazienkach.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając podajnik mydła?

Na rynku znajdziemy wiele dostępnych rodzajów dozowników do mydła. Wykonane mogą być z różnych materiałów, mieć różną pojemność, co wpływa na poziom higieny koniecznej do skorzystania z nich. Jedne będą w pełni zautomatyzowane z czujnikiem ruchu, nie będą zatem wymagały od użytkownika kontaktu fizycznego z urządzeniem. Inne, posiadające przycisk lub rączkę, będą na pewno tańszym rozwiązaniem, jednak nie sprawdza się w miejscach reżimu sanitarnego. Dlatego właśnie jednym z kryteriów podczas wyboru odpowiedniego dozownika mydła, jest miejsce jego docelowego zastosowania. Na modele typu bezdotykowego, jak dozowniki do mydła marki Tork i Kimberly Clark warto zdecydować się w miejscach, gdzie konieczne jest zachowanie odpowiedniego poziomu sterylności, np. w placówkach medycznych, szpitalach, firmach, których liczba osób przekracza dziesięć.