Papier Toaletowy do Firmy

Gdy kupujemy papier toaletowy do domu, zazwyczaj nie przykładamy do zakupu większej wagi. Chcemy, by papier był miękki i w miarę tani. Jednak zakup papieru toaletowego do firmy warto lepiej przemyśleć. Gdy z toalety korzysta większa liczba osób, odpowiednie zakupy mogą przynieść nam spore oszczędności. Co warto wiedzieć przed zakupem papieru toaletowego do firmy?

Papier w rolce czy składce?

Przede wszystkim musimy dobrać papier odpowiedni do dozowników, jakie są zainstalowane w toaletach. Najczęściej spotykane są dozowniki na papier w rolce, ale niektóre firmy decydują się na dozowniki na papier w złożonych listkach. Papier w składce ma większa powierzchnię, jest więc bardzo wygodny również do wytarcia rąk, czy posprzątania rozlanej kawy. Jednak zazwyczaj mało kto korzysta tylko z jednego listka, większość osób odruchowo wyciąga ich kilka. Papier w rolce wydaje się być bardziej ekonomiczny. W razie popsucia się dozownika, papier w rolce można postawić na półce i dalej wygodnie z niego korzystać. Jeśli chodzi o pozazębiane ze sobą listki papieru w składce, bez dozownika bardzo łatwo można rozrzucić papier po łazienkowej podłodze. Plusem papieru w listkach jest to, że można wyciągnąć jeden listek przy pomocy jednej ręki. Papier z rolki, aby go urwać, wymaga czasami użycia dwóch rąk.

Jakość papieru

Kupując papier toaletowy do biura dobrze jest skorzystać z wiedzy i doświadczenia firmy, która zajmuje się dostarczaniem profesjonalnej chemii. Pracownicy doradzą nam, jaki papier najlepiej sprawdzi się w danej wielkości biurze. Papier toaletowy do biura powinien być wydajny. Nie warto kupować tego, który jest luźno zwinięty na rolce i wydaje się, że jest go więcej. Przy zakupie warto kierować się jakością papieru. W eleganckich biurach biały, miękki papier z tłoczeniami wygląda o wiele lepiej niż najtańszy szary papier z recyclingu. Czasami warto zmienić w biurze podajniki na takie, które wraz z odpowiednim papierem toaletowym będą najbardziej ekonomiczne dla danej toalety. W tej kwestii również warto poradzić się wyspecjalizowanej firmy.