Czyszczenie klawiatury z tworzywa sztucznego

Meble, sprzęty codziennego użytku, elementy wnętrza samochodów – tworzywo sztuczne jest szeroko wykorzystywane. Czym wyczyścić plastik? Jakich produktów i akcesoriów do mycia używać? 

Czyszczenie plastiku – dom, ogród i garaż

Plastik to materiał, który jest stosunkowo trwały, łatwy w utrzymaniu czystości i niedrogi, dlatego tak wiele przedmiotów w naszym otoczeniu jest z niego zrobionych. Czym czyścić plastik? Możemy do tego używać miękkich szmatek nasączonych wodą lub specjalnym płynem pozostawiającym przyjemny zapach i połysk.

A co z tłustymi plamami? Bogaty wybór profesjonalnych środków sprawia, że czyszczenie nawet bardzo trudnych do usunięcia zabrudzeń staje się proste. Chcesz wyczyścić meble, np. dziecięce krzesełka i stoliki, ogrodowe leżaki, słupki łazienkowe lub inne elementy wyposażenia wnętrza? W tym przypadku najlepiej sprawdzi się koncentrat Pramol CM-2000, czyli delikatny preparat do czyszczenia i pielęgnacji powierzchni z plastiku. Skutecznie usuwa zabrudzenia, radzi sobie z kurzem, tłustymi śladami, np. palców, a przy tym pięknie pachnie i pozostawia powierzchnię błyszczącą. To znakomity, uniwersalny produkt do całego domu – od kuchni i łazienki, przez salon, aż po pokój dziecięcy i sypialnię.

Plastikowe klawiatury, urządzenia elektroniczne z obudową z tworzywa sztucznego również ulegają zabrudzeniom. Zbiera się na nich kurz, tłuszcz, ale również inne zanieczyszczenia. Czym czyścić plastik ze śladów po długopisie, ołówku, flamastrze czy kosmetykach? Skutecznie poradzi sobie z tym preparat Reso Clean firmy Busil. Ten środek na bazie alkoholu skutecznie czyści różne, nawet bardzo trudne zabrudzenia. Można go stosować do klawiatur, ekranów oraz innych powierzchni z tworzyw sztucznych.

Wnętrze auta również wymaga odpowiedniego czyszczenia. Plastikowe elementy szybko ulegają zabrudzeniu, przyciągają kurz i z czasem mogą wyglądać mało estetycznie, dlatego warto regularnie je czyścić. Z pielęgnacją elementów kokpitu wykonanych z tworzywa sztucznego doskonale poradzi sobie wspomniany wcześniej Pramol CM-2000, który pozostawia piękny połysk oraz przyjemny zapach we wnętrzu pojazdu.

Jak usunąć przebarwienia na plastiku?

Jak wyczyścić pożółkły plastik, który stracił swój pierwotny wygląd? Do usuwania takich zabrudzeń najlepiej wykorzystać specjalistyczne środki o właściwościach czyszcząco-polerujących, np. mleczko Ecofix marki Pramol. Ta nierysująca powierzchni emulsja czyszcząca skutecznie rozprawia się z trudnymi plamami. Nierozcieńczony preparat należy nanieść na powierzchnię, a następnie przecierać miejsce wilgotną ściereczką.

Czyszczenie białego plastiku z różnego rodzaju przebarwień gwarantuje również preparat Reso Clean. Dodatek alkoholu w składzie powoduje, że z plastikowej powierzchni szybciej znikają trudne zabrudzenia, np. ślady po flamastrach. Pamiętajmy również o ostrożności – kolorowe opakowania, pojemniki i inne wyroby z plastiku mogą przebarwiać się pod wpływem promieniowania słonecznego i środków chemicznych, dlatego warto na nie uważać.