czyszczenie grilla

Potrawy z grilla charakteryzują się wyjątkowym smakiem i aromatem. Co więcej, są zdrowsze aniżeli te, przygotowywane na patelni, gdyż w procesie obróbki gastronomicznej wytapia się z nich tłuszcz. Używanie grilla jednak wielu z nam kojarzy się z mozolnym i uciążliwym czyszczeniem powierzchni. Czy jednak musi tak być? Sprawdź, jakie właściwości mają potrawy z grilla i jak doczyścić mocne zabrudzenia, powstałe w trakcie jego użytkowania.

Dlaczego warto jeść potrawy z grilla?

Polacy pokochali przygotowywanie potraw na grillu ze względu na wyjątkowy smak przyrządzanych w ten sposób mięs, warzyw oraz ryb. Równie smaczne są grillowane ziemniaki lub sery żółte. Smak grillowanego mięsa podkreśli jego wcześniejsze zamarynowanie, a smak warzyw z rusztu wzmocnią odpowiednio dobrane przyprawy, podobnie jak nadadzą głębi smak rybom. Co ciekawe, na grill nadają się również niektóre owoce, na przykład ananasy i banany, które po przyrządzeniu stają się bardziej słodkie, a także gruszki oraz jabłka. Te ostatnie warto wcześniej namoczyć w białym winie lub posypać cynamonem, natomiast ananasy i banany po zgrilowaniu warto posypać wiórkami kokosowymi lub drobno posiekanymi orzechami albo polać płynną czekoladą.

Jak pozbyć się mocnych zabrudzeń z grilla?

Do usuwania uporczywych zabrudzeń z grilla służą oferowane przez nas specjalne środki czyszczące, zaliczające się do chemii profesjonalnej. Skutecznie i szybko rozpuszczą przypalone pozostałości jedzenia, jednocześnie nie uszkadzając delikatnej powierzchni grilla. Są również idealne do czyszczenia powierzchni mocno zatłuszczonych. Do czyszczenia powierzchni grilla polecamy przede wszystkim alkaliczny preparat Grillnet Extra, o lepkiej konsystencji. Szybko i bezproblemowo rozpuszcza, a następnie usuwa przypalone pozostałości jedzenia, nie ściekając zbyt szybko z pionowych powierzchni. Jest również bardzo łatwy w użyciu: wystarczy spryskać koncentratem lub równomiernie nałożyć ścierką odpowiednią dawkę preparatu na czyszczoną powierzchnię, a po chwili rozprowadzić równomiernie szczotką lub padem ręcznym i obficie spłukać wodą. Ze względu na to, że oferowany przez nas Grillnet Extra posiada silne właściwości żrące, podczas czyszczenia grilla należy stosować odzież oraz rękawice ochronne. Znajdujący się w naszej ofercie preparat do czyszczenia grilla posiada w swoim składzie substancje zapachowe, dzięki czemu nie zostawia po sobie nieprzyjemnego, charakterystycznego, chemicznego zapachu.

Ponadto oferujemy między innymi preparaty do czyszczenia pieców, powierzchni ze stali nierdzewnej, blachy kuchennej, patelni oraz zmywarek przemysłowych. Specjalistyczne preparaty do maszynowego mycia naczyń oparte są zarówno na chlorze, jak i na substancjach bezchlorkowych. Oferujemy także nabłyszczacze do usuwania w procesie płukania osadów wapiennych.