podajnik do ręczników papierowych

Dozownik na papier jest tym elementem wyposażenia łazienek, który z roku na rok doceniamy coraz bardziej. Działa szybciej niż suszarka do rąk, gdyż ręcznik możemy użyć zaraz po umyciu dłoni i możemy od razu wyjść z toalety, bez konieczności stania pod szumiącym urządzeniem. W związku z tym na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów i typów podajnika papieru, który wybrać?

Dozowniki na papier – co warto wiedzieć?

Systemy dozujące są proste i bardzo często intuicyjne w użytkowaniu, dzięki czemu każdy może sobie z nimi poradzić. Wzrost zainteresowania tego typu rozwiązaniem powoduje, że na rynku pojawiają się nowe modele dozowników, które różnią się materiałem, z którego powstały, wyglądem, ale również zastosowaną w nich technologią. W zależności od miejsca, gdzie będą montowane, wybrać można te nieco prostsze lub nowoczesne, które są niezwykle ważnym elementem wystroju toalet.

Dozowniki na papier są bardzo wygodnym rozwiązaniem, jakie widzimy nieraz w galeriach handlowych, punktach gastronomicznych, szkołach, zakładach pracy, placówkach medycznych, urzędach czy w biurowcach. Znajdują więc zastosowanie w każdej branży, dlatego warto zastanowić się jaki rodzaj w danym miejscu będzie najlepszy i dlaczego.

Rodzaje dozowników na papier

Główny podział dozowników dotyczy materiału, z jakiego zostały wykonane: plastik lub stal nierdzewna, oraz systemu dozującego: manualnego lub automatycznego. Stalowe są o wiele bardziej wytrzymałe i wyglądają estetycznie w każdego rodzaju wnętrzach. Na rynku dostępne są pojemniki na pojedyncze ręczniki, bez mechanizmu, z których wyjmuje się po prostu kilka ręczników. To rozwiązanie jest praktyczne, ale nie sprawdza się tam, gdzie przewija się dużo osób. Tutaj lepszym rozwiązaniem są mechaniczne podajniki, które specjalnym nożykiem odcinają fragment ręcznika. Są bardzo ciche, więc idealnie nadają się do szpitali. Elektroniczny dozownik wykorzystuje z kolei system bezdotykowego pobierania ręcznika papierowego, co eliminuje konieczność dotykania sprzętu i zwiększa higieniczność tego typu rozwiązania.