podajnik do ręczników

Toaleta to miejsce, które powinno wyróżniać się przede wszystkim higieną i zapewniać możliwość skutecznej dezynfekcji rąk. Mowa tutaj przede wszystkim o toaletach publicznych, z których każdego dnia korzysta wiele osób. Bardzo ważne jest, aby panowały w nich takie warunki, które pozwolą na komfortowe użytkowanie i zapewnienie odpowiedniego poziomu higieny. W tym celu należy zaopatrzyć je w sprawdzone rozwiązania i środki. Jedną z ważniejszych kwestii są higieniczne podajniki papieru. Czym są i gdzie znajdują zastosowanie?

Czym się wyróżniają higieniczne podajniki papieru?

Osoby, które korzystają z publicznych toalet, zwykle starają się dotykać jak najmniejszej powierzchni przedmiotów czy instalacji, które się w nich znajdują. Właśnie dlatego ważne jest, aby zaopatrzyć je w takie rozwiązania, które umożliwią niemal bezdotykowe korzystanie z toalet. Dozowniki do papieru toaletowego czy ręczników coraz częściej dają możliwość wygodnego dozowania, które pozwala na komfortowe i higieniczne wykorzystywanie.

Wiele z nich zostało wyposażonych w funkcję „roll stub”, która polega na tym, że papier jest dozowany z kończącej się rolki przy jednoczesnym rozpoczęciu kolejnej. Listki papieru są odwijane w łatwy i higieniczny sposób, rolka rezerwowa jest chroniona przez specjalną osłonę, a podajnik może zostać zamknięty, co sprawia, że papier nie spadnie na podłogę oraz nie będzie dotykany przez inne osoby.

Gdzie są najczęściej wykorzystywane podajniki do papieru? 

Systemy przeznaczone do dozowania artykułów higienicznych są wykorzystywane w wielu miejscach. Dozowniki do ręczników czy papieru toaletowego znajdują zastosowanie przede wszystkim w miejscach użyteczności publicznej, na przykład:

  • restauracjach,
  • zakładach pracy,
  • toaletach miejskich,
  • szkołach,
  • szpitalach,
  • galeriach handlowych,
  • urzędach.

Co ważne, higieniczne dozowniki oprócz komfortu użytkowania zapewniają też ekonomiczne wydawanie papieru, ponieważ są wyposażone w zintegrowane hamulce. Oprócz tego wyróżniają się estetyką – są wykonane ze stali szlachetnej, która jest zabezpieczona przed odciskami palców, natomiast ząbki do odrywania listków nie są ostre, więc ryzyko skaleczenia jest znikome.