papierowe ręczniki

Jedną z ważniejszych kwestii, jeżeli chodzi o zapewnienie odpowiedniej higieny w przedsiębiorstwach czy miejscach użytku publicznego, na przykład restauracjach, jest dobór rozwiązań, które będą wygodne, a przy tym skuteczne. Mowa tutaj między innymi o ręcznikach papierowych, bez których trudno wyobrazić sobie dezynfekcję rąk. Dobrej jakości produkt powinien się wyróżniać chłonnością wody. Jakie ręczniki sprawdzą się najlepiej?

Jaki materiał cechuje się najlepszą chłonnością? 

Przedsiębiorcom, którzy zastanawiają się, jakim produktem uzupełnić dozowniki ręczników, zwykle zależy na tym, aby produkt był niedrogi, a przy tym wydajny. Przez wydajność należy rozumieć przede wszystkim to, czy ręcznik dobrze chłodnie wodę, ponieważ im lepsza chłonność, tym produkt wystarczy na dłużej. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań. W toaletach przeznaczonych dla pracowników często można znaleźć ręczniki makulaturowe. Taki produkt ma wiele zalet- jest chłonny i wydajny, a przy tym tani.

Należy jednak pamiętać, że omawiane ręczniki są szorstkie i niezbyt przyjemne w dotyku. Właśnie dlatego w toaletach przeznaczonych dla klientów częściej znajdziemy ręczniki celulozowe, które są zdecydowanie przyjemniejsze w dotyku. Warto podkreślić, że najczęściej składają się z kilku warstw, co sprawia, że są kilkukrotnie bardziej chłonne od wspomnianych ręczników makulaturowych. W praktyce oznacza to, że inwestycja w taki produkt często okazuje się bardziej opłacalna.

Ile warstw powinny mieć ręczniki papierowe, aby dobrze chłonęły wodę?

Materiał, z którego jest wykonany ręcznik, ma kluczowe znaczenie, jeżeli chodzi o chłonność produktu. Jednak podobnie jak w przypadku dozowników papieru toaletowego bardzo ważne jest również, ile warstw ma produkt, którym zostanie wypełniony. Jeżeli chodzi o cienkie ręczniki celulozowe, najlepszym wyborem będzie kupno ręczników dwuwarstwowych, ponieważ będą chłonne i ekonomiczne, a przy tym stosunkowo niedrogie. Najczęściej każda z nich ma gramaturę 16 g/m2, co sprawia, że listki są komfortowe w użytkowaniu, a przy tym wydajne.