dozownik papieru toaletowego

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz dbałości o oszczędności coraz więcej osób poszukuje sposobów na mniejsze zużycie papieru toaletowego. Oto kilka rozwiązań wpływających na ekonomiczne dozowanie tego artykułu higienicznego. 

Jednym ze sposobów na ograniczenie zużycia papieru toaletowego jest instalacja ekonomicznych dozowników, dzięki którym można łatwo kontrolować ilość wydawanych arkuszy. W takim przypadku sprawdzi się m.in.dozownik papieru toaletowego Tork z regulacją długości pobieranego papieru. Dzięki temu użytkownik może samodzielnie zdecydować, ile go potrzebuje, co pozwala uniknąć marnowania zbędnych ilości. 

Dozowniki z opóźnionym podawaniem kolejnego arkusza

Dobrym rozwiązaniem mogą być dozowniki z opóźnionym podawaniem kolejnego arkusza. W praktyce oznacza to, że po oderwaniu jednego arkusza, następny zostaje wydany dopiero po upływie określonego czasu. Taka funkcja może skłonić użytkowników do zastanowienia się, czy faktycznie potrzebują więcej papieru, co może przyczynić się do zmniejszenia jego zużycia.

Dozowniki z centralnym podawaniem papieru

Innym rozwiązaniem są dozowniki z centralnym podawaniem papieru, w których rolka papieru toaletowego jest zamocowana wewnątrz urządzenia. Użytkownik wydobywa papier przez otwór znajdujący się na środku dozownika. Tego rodzaju dozowniki są szczególnie popularne w miejscach użyteczności publicznej, ponieważ umożliwiają kontrolowanie ilości wydawanego papieru oraz utrzymanie porządku w łazience.

Edukacja i promocja odpowiedzialnego korzystania z papieru toaletowego

Ostatnim, ale równie ważnym aspektem jest edukacja i promocja odpowiedzialnego korzystania z papieru toaletowego. Warto przekazywać informacje na temat negatywnego wpływu nadmiernego zużycia papieru na środowisko oraz zachęcać do stosowania ekonomicznych rozwiązań np. poprzez umieszczanie informacji w łazienkach publicznych.