meble z technorattanu

Technorattan, czyli syntetyczny materiał imitujący naturalny rattan, cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Aby jednak tego typu meble ogrodowe prezentowały się estetycznie, należy o nie dbać. Jak robić to poprawnie?

Przygotowanie mebli do czyszczenia

Zanim przystąpimy do czyszczenia mebli ogrodowych z technorattanu, należy je odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności trzeba usunąć poduszki i tekstylia znajdujące się na meblach, a następnie dokładnie odkurzyć powierzchnię mebli za pomocą odkurzacza z miękką szczotką.

Czyszczenie mydłem i wodą

Najprostszym i najbardziej uniwersalnym sposobem na czyszczenie tego typu mebli jest użycie ciepłej wody z dodatkiem delikatnego mydła. Wystarczy przygotować roztwór mydlany i za pomocą miękkiej ściereczki lub gąbki dokładnie przetrzeć powierzchnię. Następnie spłukać wodą, najlepiej za pomocą węża ogrodowego i pozostawić meble do wyschnięcia na słońcu.

Czyszczenie specjalistycznymi środkami

Jeśli na powierzchni pojawiły się trudniejsze do usunięcia zabrudzenia, wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki dostosowane do czyszczenia mebli ogrodowych. Snekkar to dobry przykład sprawdzonych preparatów przeznaczonych do pielęgnacji tego typu wyposażenia ogrodowego. Środki tego producenta dostępne są także w naszej ofercie m.in. w formie specjalnego mydła czyszczącego lub oleju do pielęgnacji

Konserwacja mebli ogrodowych z technorattanu

Aby przedłużyć ładny wygląd i funkcjonalność mebli ogrodowych z technorattanu, warto regularnie przeprowadzać ich konserwację. W tym celu można stosować specjalne środki konserwujące, które zabezpieczają powierzchnię mebli przed działaniem promieni UV, wilgoci, a także zabrudzeniami. Ponadto, należy pamiętać o zabezpieczeniu mebli na okres zimowy, przechowując je w suchym i osłoniętym miejscu.