szorowanie podłogi

Podczas prac porządkowych, często mamy do czynienia z uporczywymi zabrudzeniami, które są trudne do usunięcia i wymagają zastosowania specjalnych preparatów. Zwykle tego typu środki są używane przez specjalistyczne firmy zajmujące się sprzątaniem, jest to jednak również dobre rozwiązanie do użytku samodzielnego, o ile oczywiście zapoznaliśmy się z zaleceniami producenta. 

Dostępne także u nas środki do silnych zabrudzeń Herkulan Clean End Clever to dobry przykład tego typu preparatów, które są wydajne, wysokoskoncentrowane oraz przyjemne w zapachu. Jakie są inne warianty stosowane do silnych zabrudzeń? 

Środki izopropylowe

Do najpowszechniejszych środków należą warianty oparte na alkoholu izopropylowym, które bardzo dobrze radzą sobie z tłuszczem oraz innymi trudnymi do usunięcia substancjami organicznymi. Istotną cechą tych preparatów jest szybkość działania, już po krótkim czasie od aplikacji.

Preparaty na bazie chloru

Innym skutecznym rozwiązaniem są środki produkowane na bazie chloru, których działanie polega na dezynfekcji powierzchni oraz usuwaniu plam pochodzenia organicznego. Ich główną zaletą jest niski koszt oraz łatwa dostępność.

Środki na bazie rozpuszczalników organicznych

Do specjalistycznych zastosowań, takich jak na przykład usuwanie farb czy klejów, poleca się natomiast środki oparte na rozpuszczalnikach organicznych, takich jak aceton czy benzyna. Ich mocne właściwości umożliwiają skuteczne usunięcie nawet najtrudniejszych zabrudzeń.

Opcje ekologiczne

Na rynku dostępne są również preparaty do czyszczenia powierzchni, które są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska, a jednocześnie skutecznie radzą sobie z silnymi zabrudzeniami. Są to na przykład ekologiczne środki oparte na naturalnych składnikach.