czyściwo

Czyściwa przemysłowe to nieodzowny element w codziennej pracy wielu przedsiębiorstw, warsztatów i zakładów produkcyjnych. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie – służą do usuwania brudu, tłuszczu, oleju czy farb z różnych powierzchni, maszyn i narzędzi. Poniżej przedstawiamy ich podstawowe rodzaje.

Czyściwa bawełniane

Jednym z najpopularniejszych materiałów używanych do produkcji czyściw przemysłowych jest bawełna. Czyściwa bawełniane charakteryzują się dużą wytrzymałością na rozciąganie oraz odpornością na ścieranie. Ponadto, są przyjazne dla środowiska, gdyż można je prać i wielokrotnie używać. Bawełna jest również materiałem hipoalergicznym, co sprawia, że czyściwa bawełniane są odpowiednie dla osób z alergią lub wrażliwą skórą.

Czyściwa celulozowe

Innym rodzajem tego typu artykułów są warianty wykonane z celulozy. Jest to popularny wariant, do którego należy również czyściwo przemysłowe Bulkysoft dostępne w naszej ofercie. Celuloza to naturalny polimer pochodzenia roślinnego, który jest pozyskiwany głównie z drzew. Czyściwa celulozowe są lekkie, miękkie i bardzo chłonne, co sprawia, że świetnie nadają się do usuwania wilgoci oraz środków smarnych. Dodatkowo są biodegradowalne, co przekłada się na mniejsze obciążenie dla środowiska.

Czyściwa z mikrofibry

Mikrofibra to syntetyczny materiał o wyjątkowo drobnej strukturze, który doskonale sprawdza się jako czyściwo przemysłowe. Cechuje się dużą chłonnością i skutecznością w usuwaniu zabrudzeń. Jej delikatna struktura pozwala na czyszczenie powierzchni bez ryzyka uszkodzenia czy porysowania. 

Czyściwa z włókniny

Włóknina to materiał o specyficznej strukturze, który łączy w sobie cechy tkanin i papieru. Czyściwa z włókniny są bardzo chłonne, elastyczne i odporne na rozciąganie. Stosowane są przede wszystkim w miejscach, gdzie wymagana jest duża wydajność oraz szybkość działania. Włóknina jest również materiałem higroskopijnym, co oznacza, że wykonane z niej czyściwa doskonale sprawdzają się w miejscach o wysokiej wilgotności.