Super skoncentrowane środki czystości

Super skoncentrowane środki czystości są chętnie używane przez wiele firm sprzątających. Chociaż początkowo część ekip sprzątających podchodziła do nich z dużą dozą niepewności szybko okazało się, że nie są mniej skuteczne w działaniu niż zwykła chemia. Superkoncentrat w niewielkiej ilości musi być zmieszany z wodą, by otrzymać środek czystości sprawdzający się w profesjonalnym sprzątaniu. Superkoncentraty mają naprawdę wiele zalet. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Oszczędności

Superkoncentraty przynoszą używającym je ekipom sprzątającym wiele korzyści. Przede wszystkim ich używanie to ogromna oszczędność miejsca. Niektóre firmy nie mogą pochwalić się sporym magazynem, w którym przetrzymuje się chemię. W nich miejsce na półkach jest na wagę złota. Skoncentrowane środki są zbawieniem – zamiast kilku butelek danego płynu, w magazynku przechowuje się jedną. Superkoncentraty to też oszczędność pieniędzy. Nie są wiele droższe od zwykłych środków, ale są kilkukrotnie bardziej wydajne. Polacy długo nie mogli przekonać się, że skoncentrowana chemia, nawet ta użytku domowego, jest wydajniejsza niż zwykła. Jednak gdy znane marki wprowadziły na rynek swoje produkty w wersji skoncentrowanej szybko okazało się, że naprawdę działają, a nie są tylko próbą wyłudzenia pieniędzy od klientów.

Ochrona środowiska

Superkoncentraty są chętnie używane przez firmy, które szczycą się swoim podejściem do kwestii ochrony środowiska. Przede wszystkim nowoczesne środki spełniają szereg norm unijnych, dzięki którym są w dużym stopniu biodegradowalne i nie zatruwają otoczenia. Dzięki wprowadzeniu na rynek superkoncentratów produkuje się mniej plastikowych opakowań na nie, dzięki czemu fabryki nie przyczyniają się do szkód w przyrodzie. Co za tym idzie, mniej plastikowych butelek również wyrzuca się do śmieci, przez co nie zasypują one i tak przepełnionych już wysypisk. Rzadsze zakupy środków czyszczących to również rzadszy ich transport. A jak wiadomo, ten również jest zmartwieniem ekologów.