Co warto wiedzieć o płynach do czyszczenia wykładzin?

Mycie posadzek w niektórych biurowcach jest zmorą firm sprzątających, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem panuje śnieżna i błotnista zima. Jednak to, co nie raz stwarza ogromny problem, to czyszczenie biurowych wykładzin. Oprócz zwykłych plam z nanoszonego błota, które się na nich pojawiają, często zdarza się  któremuś z pracowników wylać na wykładzinę kawę, herbatę, tusz do pieczątek i wiele innych, czasami trudnych do określenia substancji. Plamy są problematyczne. Użycie zbyt mocnej chemii może spowodować odbarwienie wykładziny, zbyt lekkiej to, że plama na niej pozostanie. Co jeszcze trzeba wiedzieć przed zabraniem się do usuwania trudnej plamy z wykładziny?

Profesjonalna chemia

Przede wszystkim każda firma sprzątająca powinna zaopatrzyć się w profesjonalne środki czystości dedykowane do czyszczenia danych powierzchni. W omawianym przypadku przydać się może na przykład płyn do czyszczenia wykładzin Tapi-Wash.. Jest to środek stworzony specjalnie do efektywnego czyszczenia wykładzin, zarówno na co dzień jak i w przypadku trudnych plam. Przed użyciem środka należy najpierw sprawdzić, jak współpracuje on z daną wykładziną. Niektóre tanie wykładziny bardzo łatwo się odbarwiają. Aby wypróbować środek należy nanieść jego niewielka ilość w jakimś nie rzucającym się w oczy miejscu: na obrzeżu lub miejscu, na którym na co dzień stoi mebel. Jeśli z wykładziną nie dzieje się nic złego, można przystąpić do usuwania plamy.

Jak wygląda czyszczenie?

Płyn do czyszczenia wykładzin Tapi-Wash jest nowoczesnym, silnie skoncentrowanym środkiem. Dlatego też najpierw trzeba go rozcieńczyć. W zależności od tego, czy do czyszczenia mamy zwykłe zabrudzenia czy trudną plamę, przygotowujemy odpowiednio mocny roztwór. Należy odkurzyć wykładzinę, a następnie spryskać ją roztworem przez maszynę do prania ekstrakcyjnego lub pompką ręczną. Następnie stosuje się metodę natryskowo-ekstrakcyjną, a jeszcze mokrą powierzchnię czyści się szczotką. Trudne plamy należy uprzednio spryskać mocniejszym roztworem.