Papier toaletowy

Papier toaletowy to artykuł higieniczny dostępny na rynku w wielu rodzajach. Sprzedaje się go zazwyczaj w większych lub mniejszych rolkach. Występuje również w różnych kolorach, zapachach i grubościach. A z jakich materiałów się go wykonuje?

Najpopularniejsze rodzaje papieru toaletowego

Kiedyś na sklepowych półkach dostępny był jedynie papier toaletowy szary. Dziś jednak sięga po niego coraz mniej osób. Dużo większą popularnością cieszy się natomiast biały, miękki papier toaletowy. Jednak, czym poza aspektem wizualnym, różnią się te artykuły? Papier toaletowy szary produkowany jest z makulatury. Co za tym idzie, to produkt ekologiczny i tani. Z makulatury często produkuje się papier toaletowy dla firm i innych miejsc publicznych. Sprzedawany jest wówczas w dużych rolach. Coraz częściej jednak nawet w przypadku dużych zakładów odchodzi się od tego rozwiązania. Biały papier toaletowy, wykonany z celulozy uchodzi za o wiele bardziej komfortowy w użytkowaniu.

Jaki papier toaletowy jest najlepszy?

Zarówno makulatura, jak i celuloza to materiały bezpieczne dla człowieka. Jednak szary papier toaletowy nie jest szczególnie wytrzymały. Co jednak ważniejsze, może przyczyniać się do powstawania podrażnień skóry. Biały, miękki papier, wytwarzany z roślinnych włókien, jest komfortowy w użytkowaniu. Bardzo popularne są zwłaszcza jego wersje zapachowe i wielowarstwowe. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest on tak przyjazny naturze, jak jego szara wersja. Jednak zarówno wybierając papier toaletowy dla firm, jak i dla gospodarstwa domowego, ważniejsze niż sam materiał, jest sposób przechowywania artykułu. Nie należy kupować rolek leżących luzem, niezabezpieczonych folią. Taki papier nie spełnia wymagań higienicznych i może stwarzać zagrożenie dla zdrowia człowieka.