automatyczny dozownik

Bezdotykowe dozowniki mydła na stałe wpisały się już w wyposażenie wielu łazienek, szczególnie w miejscach publicznych. Dzięki nim minimalizujemy kontakt z bakteriami i wirusami, które mogą znajdować się na powierzchni tradycyjnych dozowników. 

Bezdotykowe dozowniki na płyn do mycia rąk

Jednym z najpopularniejszych typów bezdotykowych dozowników mydła są modele, które napełnia się płynem do mycia rąk. Podobnie jak dostępny w naszej ofercie dozownik do mydła Goyo działają one na zasadzie czujnika zbliżeniowego, który reaguje na obecność dłoni w jego zasięgu. Po zbliżeniu dłoni dozownik automatycznie wydaje odpowiednią ilość płynu. Bezdotykowe dozowniki na płyn do mycia rąk są często spotykane w miejscach publicznych, takich jak centra handlowe, lotniska czy szpitale.

Dozowniki na piankę myjącą

Kolejnym rodzajem są modele, które napełnia się piankę myjącą. Tak samo, jak w przypadku dozowników na płyn, również tutaj wykorzystuje się czujnik zbliżeniowy. Różnica polega na tym, że dozownik zmienia płyn w piankę, która jest delikatniejsza dla skóry i pozwala na oszczędność środka myjącego.

Bezdotykowe dozowniki na mydło w kostce

Chociaż mniej popularne, istnieją również bezdotykowe dozowniki na mydło w kostce. W tym przypadku mydło umieszczone jest w specjalnej komorze, a użytkownik korzysta ze szczoteczki do nacierania mydła na dłonie, która jest zamontowana w pojemniku. 

Zalety bezdotykowych dozowników mydła

Bezdotykowe dozowniki mydła minimalizują ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów. Ponadto, automatyczne wydawanie odpowiedniej ilości środka myjącego pozwala na jego oszczędność oraz eliminuje problem przesuszonej skóry rąk spowodowanej nadmiernym stosowaniem mydła. Warto również zwrócić uwagę na estetykę oraz łatwość montażu takich dozowników.