Efektywne mycie szyb

Umycie okien we własnym domu doprowadza nie raz do szewskiej pasji. Mimo ogromnej oferty środków czyszczących w każdym sklepie ciężko jest znaleźć taki, który byłby skuteczny w usuwaniu brudu i jednocześnie nie pozostawiałby zacieków. Jak więc radzą sobie profesjonalne firmy sprzątające, które muszą doprowadzić do porządku nowoczesne biurowce? W wielu z nich znajduje się wiele szklanych ścian, drzwi, pulpitów i stołów. Czy się czyścić je szybko, a zarazem efektywnie?

Pomocnicy

Kluczem do sukcesu tego typu firm są profesjonalne środki czyszczące, których używają ich pracownicy. Do skutecznego czyszczenia tego typu powierzchni niezbędny jest chociażby specjalistyczny płyn do mycia szyb. Firmy sprzątające inwestują tylko w najwyższej jakości detergenty, dzięki którym mogą efektywnie wykonywać swoje zadania. Dobry płyn do mycia szyb ma taki skład, dzięki któremu brud rozpuszcza się bardzo szybko. Podczas mycia nie trzeba więc z całej siły trzeć powierzchni lub myśleć, jak delikatnie zdrapać zaschnięty brud. Płyn wykonuje większą część pracy za sprzątająca przy jego pomocy osobę. Jednak to, co jest najważniejsze to fakt, że płyn wysycha nie zostawiając smug. Ekipa czyszcząca nie musi więc po umyciu okna oglądać go pod każdym kątem, czy aby na pewno nie pozostały na nim nieestetyczne smugi. Podczas mycia okien równie ważny jest sprzęt, którem je myjemy. Jeśli nie mamy do dyspozycji profesjonalnej myjki, warto kupić bezpyłowe ręczniki papierowe w rolce. Dzięki nim do szyby nie będą przyklejały się małe, nieestetyczne drobinki. Równie dobrze sprawdzają się też miękkie ściereczki.

Używanie płynu

Należy pamiętać, że środki czystości, nawet te ekologiczne, nie zawsze są zdrowe w bezpośrednim kontakcie dla człowieka. Dlatego też należy zadbać o to, aby nie moczyć w nich dłoni. Okna powinno się myć w rękawiczkach. Jeśli płyn dostanie się do oczu, powinno się je czym prędzej przepłukać. Jeśli oczy są zaczerwienione i szczypią, trzeba niezwłocznie udać się do lekarza.