superkoncentraty

Specyfika superkoncentratów

Dzięki temu, że superkoncentraty zajmują mniejszą objętość niż ich klasyczne odpowiedniki, dostępne są w mniejszych opakowania, co ma niebagatelne znaczenie dla ochrony środowiska. Mniejsza objętość wynika z faktu, że pozbawione są one składników wypełniających, a wszystkie zawarte w nich substancje aktywne są maksymalnie skoncentrowane. W przeliczeniu na jednostkę masy produkty, superkoncentraty są też znacznie skuteczniejsze w działaniu. Często stosowaną przez producentów praktyką jest tzw. zatężanie chemiczne, które polega na stosowaniu składników o lepszych właściwościach użytkowych.

Superkoncentraty do czyszczenia wyróżniają się:

  • dużą gęstością,
  • brakiem nieaktywnych wypełniaczy,
  • zwiększoną zawartością substancji czynnych,
  • obecnością substancji wspomagających.

Co ważne, superkoncentraty dostępne w naszym sklepie to produkty sprawdzone ekologicznie. Przykładowo, superkoncentrat Brial Action Plus ECOLAB do czyszczenia powierzchni z połyskiem ulega biodegradacji i nie zawiera fosforanów, spełniając, a nawet

znacznie przekraczając wymagania ustawy dotyczącej rozpadu biologicznego środków czyszczących i piorących.

Skuteczne działanie superkoncentratów

Superkoncentraty są obecnie coraz częściej wybierane ze względu na swoje niewątpliwe zalety użytkowe. Ze względu na optymalnie dobrany skład, wyróżniają się wysoką efektywnością. Pozwalają szybko, skutecznie i bezpiecznie pozbyć się różnego rodzaju zabrudzeń. Zużywamy przy tym znacznie mniejszą ilość produktu. Siła działania superkoncentratów wynika też ze specjalistycznego składu, który najczęściej różni się od standardowych środków czyszczących. Dzięki temu są to produkty o wiele mocniejsze i pozostawiają długotrwały efekt bez śladów użycia, jak np. smugi czy nieestetyczne zacieki. Dodatkowym plusem jest to, że świetnie sobie radzą z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, których nie bylibyśmy w stanie usunąć standardowymi metodami. Ich aplikacja jest bardzo prosta, przy czym należy pamiętać, że mocno skoncentrowanego preparatu używamy zdecydowanie mniej niż klasycznych produktów.

Superkoncentraty to sposób na oszczędność

Superkoncentraty to nie tylko skuteczne działanie, ale również wyjątkowa wydajność. Jedno opakowanie takiego produktu wystarczy nam na bardzo wiele zastosowań. Przykładowo, jedna dawka (10 ml) superkoncentratu Brial Action Plus ECOLAB dostępnego w opakowaniu 1L wystarcza na przygotowanie 10L roztworu czyszczącego. Jest to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań w przypadku czyszczenia obiektów wielkopowierzchniowych. Z kolei przy domowym zastosowaniu jedno opakowanie może wystarczyć nawet na kilka miesięcy regularnego stosowania. Standardowe preparaty czyszczące z supermarketów nie są w stanie zapewnić nam takiej wydajności i skuteczności.

Superkoncenraty są obecnie powszechnie stosowane przede wszystkim w miejscach użyteczności publicznej, takich jak np. hotele, urzędy, obiekty handlowe. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich również w domach. Jest to skuteczny sposób, aby osiągnąć maksymalną skuteczność czyszczenia przy ograniczeniu kosztów.  Zacznij stosować superkoncentraty, a bardzo szybko zauważysz różnicę w budżecie. Oczywiście zawsze warto wybierać wysokiej jakości środki, które wyróżniają się nie tylko skutecznością, ale również są przyjazne dla środowiska.