Sprzątanie mieszkania

Niezapowiedziani goście za pół godziny wpadną z wizytą? A może wkrótce w drzwiach zawita teściowa? Doprowadzenie mieszkania do ładu nie musi trwać godzinami. Poznaj nasze sposoby, jak szybko posprzątać dom i ze spokojem przyjąć gości!

Jak skutecznie posprzątać mieszkanie?

Regularne sprzątanie i odkładanie rzeczy na miejsce przynosi najlepsze efekty – w mieszkaniu panuje ład, a my nie musimy stresować się niezapowiedzianą wizytą. Co jednak zrobić, gdy na dywanie leżą zabawki dziecka, szyba prysznicowa błaga o wyczyszczenie, a podłoga jest zadeptana przez ukochanego czworonoga, który wbiegł do salonu prosto z ogrodu? Jak szybko posprzątać mieszkanie?

  1. Zacznij od zebrania wszystkiego, co nie powinno znajdować się w zasięgu wzroku. Zbierz brudne naczynia czy ubrania, które czekają na wyprasowanie, uporządkuj rzeczy na stole, schowaj rozrzucone na podłodze klocki. Szybkie sprzątanie mieszkania powinno też uwzględniać poprawienie zasłon, usunięcie sierści z kanapy za pomocą rolki i ułożenie butów w przedpokoju – pamiętaj, że detale mają znaczenie!
  2. Sprzątanie zacznij od góry – zetrzyj kurz z szafek, półek, ramek ze zdjęciami i telewizora, przetrzyj blat stołu w jadalni oraz stolika kawowego w salonie. Z zabrudzeniami doskonale poradzi sobie Pramol CM-2000 - Delikatny preparat do pielęgnacji mebli, który myje i nabłyszcza zarówno drewno, jak i powierzchnie syntetyczne.
  3. Przetrzyj lustra i inne powierzchnie szklane – lśniąca tafla szkła potęguje wrażenie czystości i sprawia, że mieszkanie wygląda schludnie. Szybkie sprzątanie domu bez smug zapewni Vitrex – środek na bazie substancji rozpuszczających brud. Koniecznie użyj ekologicznego czyściwa, które nie pozostawia fragmentów na czyszczonych powierzchniach, np. BulkySoft Comfort.
  4. Zadbaj o szybę prysznicową – nawet najlepiej posprzątane mieszkanie przegra konfrontację z kabiną, na której widać kamień, osady z mydła i inne uporczywe zabrudzenia. Do mycia możesz użyć perfumowanego preparatu Prosan Plus, który działa antybakteryjnie, usuwa osady wapienne i nie tylko. Gruntowne czyszczenie powierzchni zapewni także Puracid, który znakomicie sprawdza się w łazience. Po umyciu wytrzyj umywalkę, wannę i kabinę do sucha.
  5. Zajmij się kuchnią – schowaj naczynia do zmywarki, umyj zlew, uporządkuj i przetrzyj blat, niech lśni czystością. Jeśli masz sprzęty AGD ze stali INOX, zadbaj o to, żeby błyszczały. Możesz spryskać je płynem do szyb i wytrzeć ręcznikiem papierowym albo użyć specjalistycznego płynu do czyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej Inoxol. Idealnie czysta kuchnia już od progu będzie zapraszać gości swoim schludnym wyglądem.
  6.  Pora zadbać o podłogi – najpierw dokładnie odkurz wszystkie pomieszczenia, a następnie umyj mopem. Jak dobrze posprzątać dom, żeby podłogi lśniły? Możesz użyć ekologicznego preparatu ECO Alcodor, który wysycha, nie zostawiając smug. Jest idealny do zastosowania na panelach podłogowych czy płytkach.

Czas na ostatnie poprawki! Sprawdź, jak prezentuje się wnętrze – ułóż poduszki na kanapie, popraw przekrzywiony obraz, dosuń krzesła do stołu. Jeśli zastanawiasz się, jak dobrze posprzątać mieszkanie, pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach.