Czyściwo przemysłowe czy zwykłe ręczniki papierowe?

Sprzątanie nie należy do ulubionych czynności większości osób. Chociaż wiemy, że jest konieczne, nie lubimy robić porządków ani w domu, ani w miejscu pracy. Może ono być tym bardziej irytujące, gdy musimy sprzątać przy pomocy nieskutecznych płynów lub akcesoriów. Proces wtedy wydłuża się, robi się jeszcze większy bałagan, a my irytujemy się jeszcze bardziej. Gdy przychodzi do sprzątnięcia plamy oleju lub smaru z jakiejś powierzchni, już na samą myśl najchętniej ucieklibyśmy tam, gdzie pieprz rośnie. Jednak jest jeden dobry sposób, by poradzić sobie nawet z tak trudnymi zabrudzeniami.

Ręczniki papierowe

Najczęściej w domach do szybkiego sprzątania używa się ręczników papierowych. Na rolce jest ich zawsze sporo, są więc chłonniejsze niż zwykła szmatka. W dodatku nie trzeba ich prać. Jednak mokre ręczniki papierowe łatwo rozrywają się, a do tego ciężko nimi posprzątać wyżej wspomniany olej. Wiele osób zastanawia się więc, jak z tłustymi zabrudzeniami radzą sobie warsztaty samochodowe i zakłady przemysłowe, w których plamy oleju są codziennością. Te punkty używają czegoś o wiele bardziej skutecznego.

Czyściwo przemysłowe

Czyściwo przemysłowe celulozowe na pierwszy rzut oka przypomina zwykły papierowy ręcznik. Jednak jest ono od niego o wiele wydajniejsze. Czyściwo to produkt do zadań specjalnych: radzi sobie ono perfekcyjnie z plamami z oleju czy smaru, a do tego jest bardzo chłonne. Czyściwa dobrej jakości są dodatkowo bardzo mocne. Nie rwą się łatwo nawet wtedy, gdy są mokre. Poza tym posiada te same cechy, co zwykłe ręczniki: jest bardzo wydajne, a przede wszystkim jednorazowe, nie trzeba więc go prać. Dlatego właśnie jest chętnie używane do sprzątania w zakładach przemysłowych. Usuwanie tłustych substancji dzięki niemu idzie sprawnie i szybko, a właściciel zakładu nie musi martwić się o regularne pranie szmat i ścierek. Czyściw używają również firmy, które chcą zachować wizerunek bycia „eko”. Mniej prania oznacza mniej detergentów wypuszczonych do środowiska, a celuloza, z której zrobione jest czyściwo rozkłada się bardzo szybko.