Sprzątanie obiektów użyteczności publicznej

Sprzątanie wielkich centrów handlowych czy szpitali zdecydowanie różni się od porządków, jakie przeprowadzamy w domu. Doprowadzenie do porządku ogromnego metrażu, po którym dziennie przewijają się setki ludzi, nie jest łatwe i wymaga zatrudnienia profesjonalnej ekipy sprzątającej, dysponującej odpowiednim sprzętem, wiedzą i środkami czyszczącymi. Czy te ostatnie różnią się aż tak bardzo od popularnych detergentów, których używamy w domu?

Profesjonalne środki czyszczące

Profesjonalne środki czyszczące, których używają ekipy sprzątające obiekty użyteczności publicznej, zdecydowanie różnią się od tych, których używamy w domu. Przede wszystkim nie mają one nieprzyjemnego, żrącego zapachu. Jeśli się dobrze zastanowimy, nie przypomnimy sobie raczej, byśmy kiedykolwiek czuli charakterystyczny „chemiczny” zapach będąc w galerii handlowej. Drugą rzeczą cechującą profesjonalne środki czyszczące jest to, że one przeważnie bardzo mocno skoncentrowane. Wystarczy niewielka ilość płynu do posadzki rozcieńczona w wodzie, aby sprzątanie było efektywne i skuteczne. Producenci profesjonalnych środków czyszczących z roku na rok coraz bardziej starają się o to, by ich skład był jak najbardziej bezpieczny dla ludzi i środowiska. Dlatego nowoczesna chemia wbrew pozorom składa się z wielu substancji naturalnych, co oczywiście nie oznacza, że jest zdrowa. Dlatego nawet profesjonalnych środków należy używać w gumowych rękawiczkach.

Pomoc nowoczesnego sprzętu

Dokładne, ręczne umycie podłogi w supermarkecie w ciągu kilku godzin jest oczywiście niemożliwe. Dlatego profesjonalne ekipy sprzątające wspierają się nowoczesnymi maszynami, które pomagają im w myciu, szorowaniu i osuszeniu podłogi. Jednak sprzęt oczywiście nie będzie pracował efektywnie, jeśli nie zostanie do niego wlany odpowiedni detergent. I tu pojawia się kolejna cecha profesjonalnych środków czyszczących: większość z nich można używać zarówno w czyszczeniu ręcznym, ale z pomocą automatu. Specjalistyczne płyny nie niszczą sprzętu.