zmywarka

Zmywarka to urządzenie, które zdecydowanie ułatwia i usprawnia pracę w kuchni przy zmywaniu naczyń, pozwalając przy tym oszczędzić czas, wysiłek, a także wodę. Współcześnie możemy wybierać spomiędzy różnych modeli, wyposażonych w szereg zaawansowanych funkcji, działających wydajnie i energooszczędnie. Jest to jednak sprzęt, który w wyniku codziennej eksploatacji narażony jest na różnorodne zanieczyszczenia wpływające na jego sprawność. Mowa tutaj nie tylko o zabrudzeniach pochodzących z resztek jedzenia, ale również osadach kamienia z twardej wody. Jest to jeden z podstawowych czynników, który wpływa negatywnie na sprawność zmywarek. Jak skutecznie pozbyć się kamienia?

Szkodliwy wpływ kamienia na zmywarkę

Kamień osadza się na różnych częściach zmywarki. Z czasem warstwa kamienia może blokować przepływ wody lub prowadzić do obniżenia jakości działania poszczególnych podzespołów w urządzeniu. Szczególnie narażonym na tego typu czynniki jest grzałka — metalowy element odpowiedzialny za przetwarzanie elektryczności na ciepło i podgrzewanie wody. Ma ona bezpośredni kontakt z wodą, więc kamień osadza się na niej najszybciej.

Profilaktyczne odkamienianie warto wykonywać w przypadku każdej zmywarki, nie tylko tej szczególnie narażonej na twardą wodę. Jest to podstawa dbania o sprawność i niezawodność sprzętu oraz najlepszy sposób na przeciwdziałanie problematycznym i kosztowym usterkom.

Odkamieniacze i środki do czyszczenia zmywarek

Dbanie o zmywarkę tak naprawdę nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o najprostszych sprawach, a więc m.in. uzupełnianiu pojemnika na sól, gdyż pomaga ona w pewnym stopniu zmiękczyć wodę. Regularnie trzeba też odkamienić urządzenie za pomocą specjalnych preparatów, które można nabyć w naszym sklepie z chemią profesjonalną. Tego rodzaju preparaty skutecznie usuwają nie tylko kamień, ale i inne zabrudzenia, w tym resztki jedzenia, zapewniając utrzymanie higienicznych warunków.

Przykładem profesjonalnego odkamieniacza do zmywarek w naszej ofercie jest HydroActiv 17. Skutecznie rozpuszcza kamień kotłowy, pasma wapna, kamień mleczny, działając przy tym szybko i bezpiecznie dla urządzenia. Przeznaczony jest do odkamieniania przemysłowych zmywarek do naczyń i szkła, kombiwarów w kuchniach, stołówkach, restauracjach i hotelach.