podkład medyczny

Pokłady medyczne to niezbędny element wyposażenia każdego szpitala, przychodni domu opieki czy karetki ratownictwa medycznego. Są istotnym narzędziem utrzymania higieny przy wszystkich czynnościach, którymi zajmują się lekarze, pielęgniarki i ratownicy. Sprawdzają się również w salonach kosmetycznych i centrach odnowy biologicznej. Znajdziemy je również w restauracjach i hotelach. Wszędzie tam, gdzie higiena ogrywa kluczową rolę. Dowiedz się, jakie produkty wchodzą w skład tej kategorii i z jakich substancji  są wykonane.

O jakich towarach mówimy, gdy mamy na myśli podkłady medyczne?

Podkłady medyczne to jednorazowe materiały, pozwalające na minimalizację ryzyka przeniesienia drobnoustrojów pomiędzy pacjentami i klientami. W dobie pandemii upowszechniły się również w innych niż medycyna branżach. Występują w formie rolek, prześcieradeł czy nakładek. Zastępują prześcieradła. Są dostępne w różnych długościach i szerokościach. Ich dużą zaletę jest nieprzemakalność.

Materiał z jakiego są wykonane to najczęściej celuloza, często z dodatkiem folii (wtedy mówimy o podfoliowanym podkładzie medycznym. Najczęściej materiał nawinięty jest na tekturową rolkę oraz ma dwie warstwy. Łatwą dystrybucję podkładów ułatwiają stosowane szeroko stelaże. Najczęściej występują w kolorze białym, choć spotyka się również podkłady z nadrukami oraz w odcieniach klasycznie kojarzonych z ośrodkami zdrowia: jasnej zieleni, jasnoniebieskim i różowym.

Zapraszamy do zapoznania się  z szeroką gamą podkładów medycznych w atrakcyjnych cenach, dostępnych od ręki w ofercie naszego sklepu. Sprawdzą się świetnie, niezależnie od tego czy prowadzisz przychodnię, zakład kosmetyczny czy potrzebujesz zapewnić higienę w hotelu czy restauracji.